Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki megkapja a bárányhimlő...

Aki megkapja a bárányhimlő elleni oltást az fertőző lesz? Ha esetleg igen,akkor meddig?

Figyelt kérdés
Ha én felnőttként elkapnám, az befolyásolhatná a tejtermelést? Szeretném sokáig szoptatni a babámat, aki hamarosan megkapja a bárányhimlő elleni oltását, de én anno nem voltam himlős...

2021. aug. 7. 08:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem lesz bárányhimlős. Ha az lenne az fertőzés lenne, és semmi értelme nem volna a védőoltásnak... A bárányhimlő ellen használt vakcinák mind aktív immunizálás folytán hatnak, ami azt jelenti, hogy élő, de legyengített varicella vírust tartalmaznak. Ez egészséges ember (kora mindegy) esetén nem okoz semmilyen megbetegedést, csupán az oltott személy immunrendszerét készteti reakcióra és a vírust a későbbiekben felismerő ellenanyag előállítására. Ez a működése.
2021. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!