Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laborvizsgálathoz vihetem a...

Laborvizsgálathoz vihetem a vizeletet, vagy a helyszínen kell pisilni?

Figyelt kérdés
Laborvizsgálatra küldtek pénteken, és most vettem észre hogy a papírra vizeletvizsgálat is van írva. Kb 10 éve voltam utoljára ilyen laboron, és akkor még vinni kellett kis üvegben a pisit. A Covid miatt viszont sok minden változott pl most konkrét időpontra hívtak, ahelyett hogy oda kéne tódulni reggel hétre és "majd valamikor bejutok", és ezért merült fel hogy esetleg "ott a helyszínen" kell megejteni a pisit, nem jó ha viszem kis üvegben.
2021. aug. 7. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vizsgálat napján pár órával előtte pisilsz otthon, akkor természetesen vihetsz valamiben. De ne régi mintát vigyél. Egyébként ezt sem muszály, a helyszínen is megtudod oldani. Viszont ha úgy döntesz hogy viszel, keveset és olyan tárolóban, amit már másra nem akarsz használni, és tökéletesen zár.
2021. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban kell venni steril vizelettartályt, nálunk csak azt fogadják el, 100 Ft körül van az ára.
2021. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából úgy terveztem hogy az aznap reggeli pisit vinném, mert reggel úgyis kell.


Azt viszont nem tudom, hogy nálunk ez a vizelettartály kell-e, vagy bármi jó. Lehet jobb a békesség alapon veszek. Köszönöm!

2021. aug. 7. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!