Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy történik az oltási...

Hogy történik az oltási ellenjavallat kiállítása, akiknek van, mi miatt állították ki?

Figyelt kérdés

2021. aug. 7. 16:21
 1/1 Cubina ***** válasza:
100%

Háziorvostól vagy szakorvostól kérhető ilyen igazolás, ha olyan problémád van, ami kizárja az oltás beadását.

Én szinte minden gyógyszerre, oltásra (gyerekkori kötelezőkre is) komoly tüneteket produkálok, kétszer is anafilaxiás sokkot kaptam a fogászaton beadott adrenalinos lidocaintól. Az orvosok szerint senki se allergiás az adrenalinra, én mégis.

Mentők vittek a sürgősségire, majdnem megfulladtam, a vérnyomásom az egekbe szökött, a normál 5-ös vércukorszintem pedig 25-re. Más gyógyszerektől pánikrohamom, 39+ lázam és hasmenésem lett.

Mivel ennek nyoma van a központi rendszerben, bizonyítani tudom az allergiámat. Ennek alapján a háziorvosom kiállítja az ellenjavallati igazolást.

Én nem kértem az igazolást, mert jelenleg nem sokra mennék vele, de ha kötelezni akarnának az oltásra, akkor igényelném.

Ha tudod bizonyítani, hogy miért nem kaphatsz oltást, akkor kiállítja neked a doki az igazolást.

2021. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!