Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az összes COVID oltás ellenjav...

Az összes COVID oltás ellenjavallatánál az alábbi szerepel. De az orvosok mégis ajánlák penicilin érzékenyeknek?

Figyelt kérdés
Az kórelőzményben súlyos, kórházi ellátást igénylő gyógyszerrel (pl.penicillin) vagy védőoltással kapcsolatos allergiás (anafilaxiás) reakció

2021. ápr. 7. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A sima allergia az nem anafilaxia. Az anafialxia az egy nagyon súlyos allergiás reakció. Szóval sima penicillin allergiára ez a szöveg az én értelmezésemben nem vonatkozik. De lehet, hogy a hivatalos értelmezés nem ez.
2021. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt melyikre írják? Én még nem láttam, de penicilin érzékeny vagyok
2021. ápr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak oltási allergiás reakcióra írják (példának írták pont a penicilint, de írhatták volna akár az influenza vakcinát is).

Ezért kell várni oltás után negyed órát.

2021. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!