Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy vesével élni?

Hogyan lehet egy vesével élni?

Figyelt kérdés

Tudom vakok közt a félszemű a király, vagyis hogy akinek egy sincs ahhoz képest az, akinek van egy biztos jól érzi magát. De milyen hátrányokkal jár az egészségesekhez képest?

Lányomnak veserákja van, és sajnos a jobb veséjét nem lehet megmenteni. Gondolom élsportoló már nem lesz belőle, valamint hallottam olyanról, hogy jobban oda kell figyelni a táplálkozásra is a későbbiekben. Állítólag fáradékonyabbak is. Ha van valaki aki csak egy vesével él, kérem ossza meg a tapasztalatait!


2008. dec. 9. 22:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, mint írtam fentebb már több mint 2,5 éve volt a műtét, azóta már vannak saját tapasztalataink.

A napi 4 liter víz fogyasztása a nefrológus szerint butaság, nem kell csak annyi, amennyit a szervezet igényel.

2011. júl. 13. 17:53
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Szeretnék tőled pár dolgot kérdezni, remélem szoktál még az oldalra felnézegetni. A kislányunknak szintén Wilms tumora van. Ezzel kapcsolatban kérdeznélek. Várom válaszodat. Szivi

2012. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálam másfél éves koromban Wilms-tumort állapítottak meg, a jobb vesémet eltávolították. Most 21 vagyok, 5 éves koromban gyógyultnak nyilvánítottak, de 18 éves koromig évente kellett járnom kontrollra. Teljesen rendben vagyok, teljes értékű életet élek, kerülni kell a túlzott sófogyasztást, elég folyadékot kell inni, tartózkodni kell a cipekedéstől, illetve vigyázni a felfázással, azt hiszem ennyi. ;)
2012. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nekem is egy vesém van! hiányzik a jobb oldali!

kreatinin érték mennyi nektek?illetve cfr?(146/41 nekem)

illetve még annyit hogy én is fáradékonyabb vagyok!

2018. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Shield123 válasza:

Kicsit késve, de 1 vesével születtem és az orvosom azt mondta, hogy a vesém 120 évig még tökéletesen működőképes lehet

17/F

2019. máj. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!