Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vese nélkül élni?

Milyen vese nélkül élni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég nehéz. Minden második nap művese kezelésre kell menni, és akármilyen szomjas is, csak napi fél liter folyadékot vihet be. Vannak, akik tudnak a kezelés alatt aludni, vannak, akik nem.
2011. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem tudom, de szerintem ne legyél rá kíváncsi.Én se vagyok.
2011. okt. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vese nélkül nem lehet élni, egy vesével még igen. A müvesekezelést nem a vese helyettesitésére találták ki,hanem arra, hogy ha a vese csökkent mértékben müködik, akkor egy részét átveszi a vese munkájának.
2011. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
biztos szar lehet ezért nem is akarom kiprobálni
2011. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én se szeretném kipróbálni csak többször hallottam már, hogy vannak emberek akik egy vesével élnek csak nem tudtam, hogy ez mivel jár. Köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 16. 19:46
 6/9 anonim ***** válasza:
először is a vese leállhat100% -ban is és pótolja a dialízis!!! akinek 1 veséje van annak csak arra kell vigyázni ,hogy ne fázzon meg az egy veséje , mert a gyulladás így veszélyesebb mintha meg lenne mind a2 -ő
2011. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet mind2 vese nélkül is élni - egy ideig a dialízis tudja helyettesíteni a veseműködést. Ennek azonban hosszútávon sok mellékhatása van, mert a módszer nem tökéletes. Egyéb szövődmények is felléphetnek (gondolj csak arra, hogy nekik beépített vénás kanüljük van, hogy ne kelljen őket minden alkalommal szúrkálni, ez pl elég nagy fertőző forrás lehet). Transzplantációs listára kerülnek az ilyen betegek, és ha szerencséjük van, kapnak új vesét.
2011. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11:55 ez amit írtál ideiglenes megoldás csak ,bal kézben egy műtéttel csinálnak nekik egy úgy nevezet csinamót (Össze kötik a vénát és az artériát) és utána már szúrják minden alkalommal 2 tűvel édes apám 5 évig bírta !!!
2011. okt. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Micsoda hülye válaszok :D "nem próbálnám ki" - szerinted megkérdezi majd bárki is, hogy Te mit szeretnél? Hogy milyen így az élet? - abszolút egyéni, nekem 23 év alatt nem sikerült rá felkeszülni
2018. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!