Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami segíthet?

Valami segíthet?

Figyelt kérdés

A nyaki gerincem "hagy némi kívánnivalót maga után", és ez már a lábaimra is kihat.

A legrosszabb a lábfejem (mindkettő), satu szerű szorítás, és zsibbadás. Olyan mintha a szalagok feszülnének, és húzódnának.

Kb. 2 éve volt nyaki gerinc MR, innen tudjuk, hogy az nagyjából úgy szar, ahogy van. Már voltam ismét a reumatológián, mert most kezd romlani a helyzet, kezelést írtak ki (nyakra UH, lábakra galván), ami majd a jövő héten kezdődik, és októberre van időpontom ENG-re, másnap vissza a reumatológiára. Emelt dózisú B vitamint szedek, ami nem nagyon javít a helyzeten.

Október még nagyon messze van, és már minden lépés fájdalmas (még az elviselhető kategóriában van).

Mivel tudnék javítani a helyzeten?

46/F


2021. aug. 9. 18:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha esetleg ma nem reagálok, az azért van, mert megyek dolgozni, de minden választ szívesen fogadok.
2021. aug. 9. 18:53
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne csak reumatológust kérdezz. Érdemes lehet idegsebész véleményt is kikérni. Ha valamilyen beavatkozás segítene szerintük, a szegedi idegsebészeti klinikát ajánlanám.
2021. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már a két évvel ezelőtti MR után is át akart adni az idegsebészetnek, de akkor a kezelések használtak, így ez elmaradt.

Szerintem most már nem úszom meg, biztos vagyok benne, hogy hozzá kell nyúlni, de elég sokára fogok oda jutni. Jó lenne ha addig tudnék valamivel javítani a lábaimon, mert katasztrofálisak a mindennapok.

2021. aug. 10. 07:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom idegek nyomódnak a nyakban, és ez okoz minden problémát. Sajnos nem sok mindent lehet ellene tenni, mint megszűntetni a nyomást. Esetleg valami tartásjavítást meg lehet próbálni (gondolok erre a tépőzáras emlékeztető hevederre, amit gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni). Orvosnál esetleg kérdezz rá, hogy átmenetileg valamilyen fájdalomcsillapítót ajánl-e.
2021. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, az egészen biztos, hogy valami nyom valamit.

Hogy egy picit részletesebb képet adjak, megpróbálom "konyhanyelvre" lefordítani az MR eredményt.

Van meszesedés, csőrképződések, elmozdulás, és két sérv közvetlen egymás alatt (gondolom ezért az elmozdulás), és ezek voltak a jó hírek.

A nagyobbik gond egy harmadik porckoronggal van, ami nem sérv, hanem kitüremkedés. Viszont ennél a külső gyűrű még ép, így ez befelé megy, a gerincvelő felé.

Magát a lágy részt még nem érte el, de 4-5 mm-t bent van a durazsákban, ezzel pedig szűkületet okoz a csatornában.

Szóval, ha autó lennék, már a roncstelepen lenne a helyem.

Legalábbis ez volt a ~2 éve készült MR-en.

Szerintem most valami mozdulhatott negatív irányban.

Tehát nem jobb, hanem rosszabb.

De köszönöm a válaszokat, szívesen fogadom a többi javaslatot is.

Ha már nagyon szar lesz, beszélek a házidokival, hogy írjon fel valamit a lábaimra.

2021. aug. 10. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:

A gerincgyógyító masszázsterápiáról jókat olvastam, lehet, érdemes megpróbálni. Személyes tapasztalatom nincs, csak nekem is gerincproblémám van, így találtam rá. Én gondolkodok valami ilyesmin, de nekem sajnos Budapest messze van.

[link]

2021. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!