Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosfóbiától segíthet...

Az orvosfóbiától segíthet megszabadulni egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Nem nagyon durva ez a fóbiám, de azért gyakran elég zavaró tud lenni. Nem arról van szó, hogy nem hagyom hogy ellássanak és elfutok előlük, hanem például félek telefonálni egy orvosi rendelőbe vagy klinikára, az első találkozástól is félni szoktam, ha már legalább 2x láttam, akkor megnyugszok kicsit, a fogorvoshoz rendszeresen jártam éveken át fogszabályzó miatt, ott is gyakran volt bennem valami stressz, pedig ismertük már egymást. A vérvételtől is félek, de főleg akkor ha sokáig tart mire eltalálják a vénát. Ha hamar megvan, akkor kevésbé. Ha a karomba kapok egy oltást vagy valamit, attól kevésbé félek. Ha a karomat ki kell nyújtani, az zavar.


Régen még rosszabb volt a helyzet, mert pici tablettákat is alig tudtam lenyelni, ma már az sima ügy. Az injekcióktól mindig féltm, vérvételtől is, de mondom, legalább már attól nem félek ha egy oltást kapok a felkaromba.


Valahogy félek, hogy hülyének néznek az orvosok, nem tudom, miért. Meg kiszolgáltatottnak érzem magam előttük.

Ráadásul ha mondjuk nekem kell kérdezősködni, hogy már rég voltam rendelésen és mikor kaphatom meg az ambuláns lapom, akkor meg tolakodónak érzem magam és ez is zavar pluszban.


Úgy nőttem fel, hogy egyik szülőm orvos volt, nekem az volt a természetes, hogy nem kellett gyakran orvoshoz menni, csak akkor kerültem oda, ha nagyon muszáj volt. És amúgy is, kicsi voltam, nem egyedül mentem meg fel se fogtam semmit az egészből.


Egy olyan orvoshoz nyugodtabban el tudnék menni akit ismerek régen mert például egy gimibe jártunk és rezidensként dolgozik valahol és olyan a problémám, hogy tud segíteni, de nem lehet mindig ismerőshöz menni. Ettől nem oldódik meg a lelki problémám.


Pszichológus segíthet megszabadulni ettől a fóbiától?



2021. ápr. 28. 14:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy fontos infó: nem voltak traumatikus rossz élményeim sehol sem. Egyszer majdnem elájultam egy vérvétel után, de amúgy ennyi, soha nem volt semmilyen orvossal rossz tapasztalatom. Teljesen normális orvosokkal találkoztam mindig is. Ez már rég ilyen nekem ez a félelem, nem az orvosok miatt van. Gondoltam, ezt leszögezem.
2021. ápr. 28. 15:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, egy pszichológus talán megtalálja számodra azt a módszert, amivel segíthetsz magadon enyhíteni ezt a szorongást.
2021. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy pszichológus segíthet.
2021. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez minden 2. emberrel így van. Az orvos nem az a hely ahol nyugodtan elüldögélsz
2021. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért érzem nagyon rossznak az egészet, mert ma például egy fél órába telt mire fel mertem hívni a háziorvosom. Mivel elsőre nem vette fel, ezért később újrahívtam és addig is vagy 4x átgondoltam, mit hogy fogalmazzak meg neki és ezt nevetségesnek érzem.
2021. ápr. 28. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most, 26 éves koromban tudtam ezt leküzdeni. Ugyanígy voltam vele, mint te, nem mertem telefonálni, tavaly még simán megkértem a párom, hogy telefonáljon már helyettem. Rettentően bosszantott, hogy ilyen félős vagyok, ezért magamra erőltettem a dolgot. Mostmár mondhatom, hogy simán megy :) (bár ehhez az is kellett, hogy az utóbbi időben orvosról orvosra kellett rohangálnom sajnos egy bizonyos ok miatt)

Szerintem ha sokszor telefonálsz, belejössz te is és már nem lesz gyomorgörcsöd előtte. Hidd el tudom miről beszélek, nekem is nagyon nehezen ment.

2021. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!