Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki,aki kicsit többet ért...

Valaki,aki kicsit többet ért a cukorterheléshez,megnézné az eredményeimet?

Figyelt kérdés

Hónap végére van időpontom az endokrinológushoz. Rendszertelen menstruáció és nehézkes fogyás miatt a nőgyógyászom küldött vérvételre.


Glükóz:

0' 5 (3.7-7)

60' 5.1

120' 4.2 (<7.8)


Inzulin:

0' 15.2 (3.0-25.0)

60' 93.8

120' 26.6

Homa index ir 3.40 (<2.00)



2021. aug. 10. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A cukrod jó, az inzulin görbéd is, szépen visszamegy, viszont igencsak magas az éhgyomri inzulin és a 60perces.


Erre a hagyományos kritériumok alapján szerintem azt mondják hogy rendben van, viszont a modern endokrinológia alapján ez már bőven inzulinrezisztencia.


Én azt mondanám hogy több orvost is kérdezz meg, de a helyedben mindenképp visszavenném a gyors szénhidrátot, kizárnám a cukrot és a magas GI ételeket. Kezdetnek mondjuk a 160g CH diéta alapján étkezz, utána módosíthatod ahogy jól esik. Édesíts eritrittel vagy 4szeres erősségű eritrit-steviával, használj teljes kiőrlésű lisztet, a tejet kerüld, és figyelj oda hogy hány órakor mennyi és milyen fajta szénhidrátot eszel.


SZépen meg fog javulni ez, szerintem diéta és sport segíthet.

2021. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb. Enyhébb, de egyértelmű inzulinrezisztencia
2021. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az igazság az, hogy ezek az értékek már diéta alatt lettek. Június óta figyelek a szénhidrátra. Heti 5×30 percet mozgok. Nem tudom milyen lehetett előtte...viszont még így is csak 4 kilótól tudtam megszabadulni,pedig lenne miből.
2021. aug. 10. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy gyógyszert is kapsz,bár én azért megpróbálnék egy dietetikust+esetleg az inozitolt,D-vitamint.
2021. aug. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak így tovább! 4 kiló nagyon jó. Ne várj többet, az az ideális ha "lassan" megy le.
2021. aug. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!