Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vakcinákkal lehet most...

Milyen vakcinákkal lehet most oltakozni? Sputnik van még?

Figyelt kérdés

Sajnos muszáj lesz oltani, eddig a szputnik tűnik a legszimpibbnek, de úgy tudom, hogy az már elfogyott? Tud valaki valami konkrétat? Azt tudom, hogy pfizer, moderna, astrozeneca és kínai van. Szputnik már nem lesz?

Lehet választani legalább? Előtte beszéljek a háziorvossal?



2021. aug. 11. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is a legjobb oltóanyag a sputnik. De csak akkor válaszd ha nem akarsz külföldre utazni mert a legtöbb helyen nem fogadják el.

Ha szerencséd van akad még, mert most mindenki phizert akar.

2021. aug. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy még van ahol van,de több már nem érkezik.
2021. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

1


Tényleg az a legjobb, kb semmit se tudnak róla, de jó az. :D Az hogy meg külföldön nem fogadja el a kutya se, az már csak hab a tortán.


Választhatsz, de én beszélnék azért a háziorvosoddal is, mégis ő ismeri az esetleges betegségeid.

2021. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván azért nem fogadják el külföldön egy csomó országban, mert olyan jó :D
2021. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem tervezek külfödre menni. De akkor a háziorvossal beszélek, igaz nincs betegségem, max enyhe vérszegénység, alacsony vérnyomás. Apósjelöltömnek és nekem ugyanaz a háziorvosunk és neki a sputnikot ajánlotta (nem is volt lázon kívűl más mellékhatása) - főleg ezért néztem ki azt. Pfizertől egy barátnőmnek cisztája lett (és egy másik kolléganőjének is) , 2 barátnőm pedig kutyául voltak utána - ezért tartok tőle. Modernáról nem hallottam sokat, szóval lehet azt kérem, ha sputnik nem lesz már. De a dokit megkérdezem mindenképpen.
2021. aug. 11. 15:04
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván, sőt csippet is kaptak.
2021. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
sinopharmnak nincs semmilyen mh-a
2021. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
ha fiatal vagy, én azt adnám be
2021. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Cubina ***** válasza:
100%

Modernától a fél éve klimaxoló barátnőmnek újra megjött a vérzése (pár nappal az első oltás után). Hirtelen megszűntek a több mint fél éve tartó erős klimaxos tünetek, mintha elvágták volna. Előzetes vizsgálatnál a doki mondta, hogy mindkét petefészke teljesen elsorvadt, ne is számítson menstruációra.

Márciusban kapta a Modernát, azóta minden hónapban megjön neki, de rendszertelenül, 1-2 hetes késésekkel. Több ilyen esetről is tudok más fajta oltások után. Ezen kívül az aktívan menstruáló nők esetén is sokaknál teljesen felborult a ciklus, két hetente jön meg nekik, vagy hónapokat késik. Ez elég nagy probléma, főleg azoknál, akik babát terveznek.

Miért kotorászik bele egy ilyen vírus elleni oltás a hormonokba?

Senki se tud mit mondani, az orvosok csak a vállukat vonogatják.

2021. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Cubina ***** válasza:
100%
Még azt elfelejtettem kérdezni, hogy miért MUSZÁJ oltatni? Úgy tudom (még) nem kötelező, csak az EÜ-ben, de ott is sorra lépnek ki a dolgozók, mert annyira bíznak a vakcinákban, hogy inkább nem praktizálnak, de nem kérik.
2021. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!