Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Marfan szindróma és az...

A Marfan szindróma és az aorta tágulat kizáró ok-e sima (személygépkocsi) típusú jogosítvány megszerzéséhez?

Figyelt kérdés
Tág az aortám, de kezelnek, és évente járok kontrollra. Szeretnék jogosítványt, minden más egészségügyi leletem rendben van (rövidlátás, gerincferdülés), még szervókormány se kellene nekem. Tiltja e valami ezzel a betegséggel a jogosítvány megszerzését? Előre is köszi a válaszokat!

2021. aug. 11. 20:54
 1/1 anonim válasza:

Önmagában a Marfan szindróma nem lehet kizáró ok. Én, és 2 felnőtt gyermekem is genetikai hordozók és tünetesek vagyunk, jogosítványunk van. Egyik gyermekem több jegyet is hordoz, mégis megvan a vezethet. 16-19 éves kora közt rendszeresen jártunk a Városmajos úti kórházba kontrollra.


Az aorta tágulat már más eset a szindrómán belül. Ezt szakorvos képes csak megmondani, ne itt kérdezd, mert ritka betegség. Ne az legyen a cél, hogy lehet-e, hanem veszélyezteted-e önmagad, utasaid és a közlekedésben résztvevők élet, és testi épségét.

2021. aug. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!