Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van aki használt Symbicort...

Van aki használt Symbicort nevű inhalátort? Jól kezelhető vele az asztma? Tapasztalatok vele?

Figyelt kérdés
Jobb, mint a Ventolin? Eddig Ventolint használtam évekig, de a szívemnek nem tett jót, ezért most Concort is szednem kell a magas vérnyomás/pulzus-omra, ami a Ventolin miatt alakult ki.

2021. aug. 13. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem vagyunk egyformák,nem lehet kijelenteni hogy jobb. A saját tapasztalatom, sokéves Symbicort használat után kedvező. Nagyon jól karbantartja az asztmámat, csak olyankor kell + adag mikor allergiaszezon van, vagy párás-ködös idő. Mellékhatást nem tapasztaltam, a vérnyomásom is rendben van.
2021. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, csak én is asztmás. Tehát ez semmiképp sem orvosi tanács, csak tájékoztatás. A konkrétumokra kérdezz rá az orvosodnál.


A Symbicort hasonló elven működik, mint a Ventolin (fő hatóanyaga egy szelektív β₂ adrenerg agonista gyógyszer), de a hörgőtágító hatása gyengébb, viszont hosszabb ideig hat. És van benne egy kis adag gyulladáscsökkentő kortikoszteroid is, ami hosszú távon javíthatja az asztmás tüneteket.


Nekem nem növelte meg a vérnyomást/pulzust, de aki érzékenyebb, annak lehet, hogy igen (a lehetséges mellékhatásoknál fel van tüntetve).


A Concor béta-blokkoló, azt általában nagyon nem ajánlott asztmásoknak rendszeresen szedni, mert kioltja az asztmagyógyszer hatását (ellentétes a hatásuk a béta receptorokra) és szűkítheti a hörgőket. Ez benne is van a betegtájékoztatóban.


Vannak teljesen más elven működő hörgőtágítók is, pl. antikolinerg inhalátorok, amiket COPD-eseknek szoktak felírni. Még egyszer mondom, nem vagyok orvos, de ha a Symbicort nem válik be, lehet, hogy ki kellene kunyerálni egy ilyet kipróbálásra a tüdőgyógyásztól, legalábbis én ezt tenném. Súlyos asztmásoknak szoktak kiírni még szteroid tablettákat is, ha az inhalátor nem elég a tünetek enyhítésére. Ezt csak a szakorvos tudja eldönteni, hogy mikor van rá szükség. Vannak még modern gyógyszerek is, mint a Montelukast, de ezeket szerintem nem nagyon ismerik az idősebb orvosok.

2021. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még egy dolog, ezt írtad:

", de a szívemnek nem tett jót,"


Ennek a mellékhatásnak nincs köze a szívhez, a gyógyszer a szimpatikus idegrendszerre hat, azon keresztül növeli a vérnyomást és a pulzust. Magyarul nem leszel tőle szívbeteg.

2021. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!