Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik az emberek azt,...

Miért hiszik az emberek azt, hogy az oltatlanok beoltatnák magukat ha kötelezővé teszik esetleg?

Figyelt kérdés
Erőszakkal nem olthatnak be senkit, így max pénzbüntetést szabhatnak ki. Miért hiszik azt, hogy aki nem akar oltakozni, az a pénzbüntetés hatására inkább elmenne? Inkább kifizetné.

2021. aug. 14. 11:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
28%

Mert lehet, hogy nem csak pénzbüntetés lenne. Hanem például nem használhatja a tömegközlekedést, nem mehet be hivatalos helyekre, orvosi rendelőbe, nem mehet dolgozni, nem kaphat segélyt.

A pénzbünti meg kérdés, mennyi. Elsőre lehet, csak ötvenezer, utána már ötszáz például...

2021. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Viszont van az a réteg aki oltatlan, és az általad felsorolt dolgokkal abszolút nem él, őket ez nem hatná meg.


Azt akarom csak ezzel kifejteni, hogy egy olyan réteg mindenképp maradna, ha a fejük tetejére állnak is.

2021. aug. 14. 11:17
 3/31 anonim ***** válasza:
82%

#2: Tehát aki nem dolgozik, segélyt se kap, nem jár hivatalos helyeken, soha nem megy orvoshoz, és tele van pénzzel?

Biztosan van, de hidd el, nem sok.

2021. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Például akik home officeban dolgoznak, és neten intézik a bevásárlást, és az ügyeiket, ők ebbe a kasztba tartoznak. Így pedig azért van pár.


Sokan inkább az utcára kerülnének, minthogy oltassanak.

2021. aug. 14. 11:22
 5/31 anonim ***** válasza:
39%

Sokan inkább az utcára kerülnének, minthogy oltassanak.

Na ez aztán az igazi magyar mentalitás...

2021. aug. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
25%

#4: De megtilthatják nekik a home office-t is. Büntethetik elzárással is.

Mondjuk ezeket nem fogják meglépni, de elméletben lenne olyan büntetés, ami a többséget belekényszerítené.

Mondjuk én kezdettől fogva nem értem ezt az oltás ellenességet, engem csak az zavar, hogy másoknak ártanak vele.

2021. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
33%
A pénzbüntetést sokan nem tudnák kifizetni, ők börtönbe kerülnének mint szabálysértő leülni a büntetést. A börtönben pedig az oltottak előnyt élveznek pl látogató fogadáskor...
2021. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Mert vannak, akik úgy gondolják, hogy kötelezővé már csak a valóban kellően bevizsgált, tesztelt oltást tennék, ahogy más esetekben is.

Sokan nem eleve oltásellenesek, csak a tempóval van bajuk.

2021. aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

#6


"Mondjuk én kezdettől fogva nem értem ezt az oltás ellenességet, engem csak az zavar, hogy másoknak ártanak vele."


Én pl azért nem oltattam, mert nem érdekel sem a sajátom, sem a többi ember egészsége. Én a vírus ideje alatt is ugyanúgy éltem mint előtte, észre sem vettem hogy van ilyesmi. Szeretnék továbbra is nyugodtan élni, lehetőleg úgy, hogy az emberek békénhagynak úgy, ahogy én is őket.

2021. aug. 14. 11:38
 10/31 anonim ***** válasza:
28%
Már bocs, de mi a f.szt kellene még tesztelni? Az oltásokat millió ember letesztelte. Ez a világ leggyökérebb kifogása így 2021.08. hóban.
2021. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!