Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Falvakban lakóknak hogyan...

Falvakban lakóknak hogyan működik az útiköltség támogatás városban lévő szakellátásra utazáshoz? Lent folytatódik a kérdés, csak nem fért ide végig.

Figyelt kérdés
Amennyiben egy ember egy faluban lakik és szokott ott rendelni házi orvos, de a járóbeteg szakellátás a közeli városban van, akkor a beteg kap útiköltség támogatást, ha az adott városba kell mennie szakorvoshoz?

2021. aug. 15. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Senki nem kap semmit. Ilyen alapon az egész ország majdnem összes lakosának fizetgethetnének állandóan.
2021. aug. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt tudod vagy csak tippelted?
2021. aug. 15. 14:11
 3/13 A kérdező kommentje:
Írjatok légy szíves, privát is jöhet.
2021. aug. 15. 18:51
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
De mégis miért kapna? A falusi életnek van előnye meg hátránya is. Ez éppen egy hátrány.
2021. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Te konkrétan tudsz valamiről vagy csak így véled? Azért kérdezem, mert engem konkrétum érdekel.
2021. aug. 15. 21:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen jár. Nemcsak faluból, hanem akkor is, ha valakinek az egyik városból a másikba kell átmennie.


Részletek itt:

[link]

2021. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Igen, tudom, hogy senki nem kap egy fillért se. Inkább te indokolt meg, hogy te mégis miből gondoltad az ellenkezőjét? Azért is jár költségtérítés, ha bemegyek shoppingolni, mert falun nincs pláza, meztelenül meg mégsem járkálhatok?
2021. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7: Akkor rosszul tudod. Mindenki, aki TB jogosult, az jogosult szakellátásra. Durva lenne, ha valakinek egy kezelhető betegségét azért nem tudnák kivizsgálni, mert nincs pénze buszjegyre.

48 éves vagyok, de amióta az eszemet tudom, fizetik az útiköltséget, bár én nem szoktam igénybe venni, pedig havonta 5-6 ezret költök rá. De hamarosan messzebbre fogok járni, akkor én is igénybe fogom venni.

2021. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Baromira igazságtalan. Nem kötelező a kórháztól 50 km-re lakni. Arról nem is beszélve, hogy ilyen hülyeségre van pénz, de a WC-papírt meg én vigyem, meg lassan a szikét is.

(Minősített esete a munkába járáshoz való hozzájárulás, na ott meg végképp nem kötelező pont ott dolgozni)

2021. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9: Na kérlek, Békéscsabától 20 km-re lakok. Vannak helyben is szakrendelések, labor, szemészet, fül-orr-gégészet. Területileg, mint járóbeteg szakrendelés, Békéshez tartozunk, de ott sincs minden. Hematológia Békéscsabán van, de idegsebészeti szakrendelés, onkológia csak Gyulán. A legközelebbi klinika Szeged, vagy Debrecen.

Hová költözzek?

Nem élhet mindenki egyetemi városban, ahol klinika is van, plusz minden elérhető szakrendelés.

2021. aug. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!