Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felnőttként lehet kezdeni...

Felnőttként lehet kezdeni valamit a hangunkkal, beszéddel?

Figyelt kérdés

Nem hallom magamon hogy furán beszélek, de ha felvesszük, akkor már borzasztó égőnek hallom.. valami iszonyatos! Így már értem, hogy miért néznek debilnek néha.. :D Azt viszont nem, hogy én miért nem ilyennek hallom!

Szinte nincs különbség a hangok magassága közt, lassú és túl magas is. Felnőttként tudnak ezzel még kezdeni valamit? Volt már valaki logopédusnál, milyen gyakorlatok vannak? Örököltem anyukámtól, gondolom ahogy őt hallottam eltanulta az agyam de nagyon nem szeretném majd a gyerekemnek tovább adni!



2021. aug. 17. 11:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Felnőttként is nyugodtan mehetsz logopédushoz. :)


Valószínűleg beszédtechnika foglalkozásokra kellene járnod egy ehhez értő logopédushoz.

Ő megtanítaná a helyes légzéstechnikát, ami nagyon fontos a hangadás helyességéhez.

Hangképző gyakorlatokat is végeznétek, amivel a hangképzés helyét, erősségét be tudnátok állítani - ha esetleg nem megfelelő helyen képzed (a rossz helyen képzett hang okozhat pl. túl magas hangszínt, nem mellesleg a hangszalagjaidnak sem tesz jót.)

Beszédtechnika foglalkozásokon vannak beszédtempó, ritmus és hangsúlygyakorlatok is, amivel a beszéded dallamosságát lehet alakítani.

És ezek csak egy részét adják a beszédtechnikai képzésnek.


Vannak egyéni és csoportos képzések is.


Szerintem nagyon hasznosak az ilyen foglalkozások, mert sokat javítanak az emberek beszédtudatosságán, és technikai segítséget is kap, ha valamin változtatni szeretne. És rengeteg önbizalmat is tud adni, amikor megérzi az ember a változást. :)


Azért érdemes mindenképpen szakembernél kezdeni, mert személyre szabott, értő segítséget kap az ember.


Annyi negatívuma van sajnos, hogy saját zsebből kell megoldani a finanszírozását, mert az ilyen típusú felnőtt ellátás már magánban megy. De nagyon szuper, hogy foglalkozol ilyennel, és van igényed a változásra, és ha megengedheted magadnak, akkor vágj bele.



Ő például jó a témában:

[link]


És Balás Eszter is profi a témában. (Ha rákeresel ne riasszon el az, hogy elsősorban dadogás témájú oldalt találsz, ő rendszeresen tart(ott) felnőtt beszédtechnika terápiát nem dadogó felnőtteknek.)

2021. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!