Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire kell súlyosaknak...

Mennyire kell súlyosaknak lenni a krónikus betegségeknek ahhoz, hogy ne hipochondernek nevezzék az embert, hanem elfogadják, hogy beteg?

Figyelt kérdés

Mármint itt nem sajnálatról beszélek, sőt, még együttérzésről sem feltétlen, hanem elfogadják, miért étkezik úgy, ahogy, miért tart diétát, miért jár vizsgálatokra meg ha valamiért szóba kerül (COVID kapcsán vagy akármiért), akkor krónikus betegnek mondja magát. NEM Ő HOZZA FEL, hanem amikor szóba kerül a téma, akkor nevezi krónikus betegnek magát.


Meg az is fura, hogy mondják, hogy "nem látszik rajtad". Egyfelől az egyik tünetem a gyakori krákogás, tehát de, látszik, hallatszik. Másfelől még rákos embert is ismertem, akiről a kezelése bizonyos szakaszaiban meg se mondtam volna. De tényleg. Szóval semmit se jelent, hogy látszik-e.


2021. aug. 19. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Rák, AIDS azokban a stádiumokban mikor úgy fest az ember mint a 2 lábon járó halál.
2021. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, már megint te. Felismerlek a stílusodról.

Nyilván egy valóban beteg embert senki nem hipochonderez le, ideje lenne elgondolkodnod hogy téged miért tart mindenki annak és miért van már idegileg kikészülve tőled az apád.

2021. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2


Jó, neked ki a valóban beteg?

2021. aug. 19. 20:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha meg is hal bele, azt már egy kicsit túlzásnak érezném egy hipochondertől is.
2021. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
??
2021. aug. 19. 20:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem például szívbillentyű-betegségem is van, amitől kicsit félek. Elvileg romlott most pár év alatt. Ebbe bele is lehet halni a későbbiekben.
2021. aug. 19. 20:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ilyenkor nem hiszik el a másiknak, hogy rosszul szokott lenni és tényleg pozitív leletei vannak, vagy lekicsinylik a problémáját és amíg nem előrehaladott rák, addig "nem beteg"? A legkomolyabban nem értem. Legalább az ilyen emberek pszichológiáját érteném meg.
2021. aug. 19. 21:47
 8/9 A kérdező kommentje:

2


Neked szokott lenni legalább 5 perc, amikor semmilyen tüneted nincs?


(nekem sohasem)

2021. aug. 21. 08:31
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez pl. olyan, hogy nekem a májenzimjeim magasabbak a kelleténél, ami pozitív lelet, de ha erre azt mondanám, hogy májkárosodásom van, vagy nemsokára az lesz és Úristen, ezzel foglalkozok állandóan, akkor az már nem normális. Az, hogy kinél mi a hipochondria és a környezete hogy áll hozzá, az megint egy más kérdés, ezt így mi nem tudjuk eldönteni. Egyébként az emberek hajlamosak akkor is hipochonder betegséggel vádolni valakit, ha az önérzetüket bántja valami, és teljesen mindegy, hogyha addig pl. sosem voltál beteg, sosem panaszkodtál. Anno a tesóm is ilyen volt, volt ilyen munkatársam is, nem kell vele foglalkozni.
2021. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!