Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Égett műanyag mennyire káros...

Égett műanyag mennyire káros a tüdőre egy konyha baleset esetében?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a mai nap folyamán bent felejtettem a sütőben egy edényt miután elő melegítette, az edény műanyag fogója megolvadt és brutális szag és füst keretein belül vettem ki a sütőből. Utólag lehet másképp kellett volna eltávolítanom.

Tudom, a műanyag szörnyen káros hatással van az egészségre, főleg a tüdőre!

A kérdésem az, hogy ugye ennyitől nem lesz semmi bajom, vagy el kellene mennem orvoshoz?



2021. aug. 20. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Mennyit szipákoltál be belőle? Gondolom nem sokat. Annyitól semmi bajod nem lesz. Én barkácsolás során gyakran szoktam műanyagot deformálni, olvasztani. Nem tudom hányszor éreztem eddig égett műanyag szagot, talán úgy 200-szor. Semmi bajom nincs. Engem ha valami elvisz, akkor úgy is az ólomgőz lesz. (30 éve forrasztok ólmozott cinnel, elszívó nélkül.)
2021. aug. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nem tudom mennyit szívhattam belőle be.

Eleve szaglásztam mint valami kopó, hogy rájöjjek mi ez a fertelmes szag... meg ugye ahogy kivettem, akarva akaratlanul belélegeztem.

Sajnos a családom nagyon fogékony a tüdőbetegségekre (asztmás vagyok, bátyám is nagymamám tüdőrákos volt...) ezért aggodalmaskodtam ezen. Meg hát ez egy háztartásban megesik, csak hirtelen nagyon megijedtem, mert hát még is csak veszélyes.

2021. aug. 21. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!