Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Moderna vagy Pfizerrel oltakoz...

Moderna vagy Pfizerrel oltakoznátok ha már elengedhetetlen lesz a dolog?

Figyelt kérdés

2021. aug. 23. 08:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Majdnem ua a kettő. Modernát kaptam.
2021. aug. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%
Miért elengedhetetlen?
2021. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%

Én már kétszeresen oltott vagyok Pfizerrel. Ha a Pfizerrel oltottaknak is kötelező lesz a 3. oltás felvétele (nem feltétlenül szórakozóhelyekre, moziba, színházba, étterembe járáshoz, hanem mondjuk pl. elsősorban nyugat - Ausztria - felé történő határátlépéshez), akkor fel fogom venni.

Én nem csináltattam külön, kifejezetten, specifikusan a védettségi szint paramétereit mérő, kimutató, értékelő vérvételt,laborvizsgálatot, de mivel Pfizert kaptam (a másodikat május elején), így feltételezem, hogy így augusztus végére ráfordulva talán - legszebb reményeim szerint - még bőven védett lehetek.

Annyi, hogy nagy bulikba nem járok, apósom 60. születésnapja és az ennek kapcsán összetrombitált rokonsági-baráti szabadtéri grillparti és kemencézés, majd az azt követő, immáron sajnos zárt térben megrendezett táncmulatság az egyetlen nagyrendezvény, amire elmentem, voltunk vagy 50-en.Azóta eltelt bő 2 hét, nem érzem semmi jelét annak, hogy elkaptam volna a vírust, és idős, szintén Pfizerrel oltott szüleimen (akikkel együtt, egy légtérben, egy kis lakásban élek) se látok ilyen jeleket.

2021. aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
2: azért, mert ha lemennek az őszi budapesti nagyrendezvények(vadászati kiállítás, stb.), akkor szinte biztos, hogy bezár az ország, és külföldre kimenni és itthon étterembe, moziba, színházba menni szinte bizonyosan csakis az oltási igazolvánnyal (azzal a kis QR kóddal ellátott plasztikkártyával) lehet majd.
2021. aug. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%

Sosem lesz elengedhetetlen. Ha törvénybe foglalják és erőszakkal beléd akarják nyomni még akkor is lesz lehetőség harcolni, ellenállni a végsőkig. De reálisan azért maximum addig mehetnek el, hogy megtiltják például a tömegközlekedést és hasonlók. Nos ekkor kell példát venni azokról akik előttünk jártak és példát mutathatnak most nekünk.

[link]

A feketék egy éven át kitartottak, gyalogoltak vagy megszervezték maguk között a szállítást. Az autóbuszvállalat annyit veszített, hogy kénytelen volt engedni. Majd meglátjuk itthon is a szolgáltatók meddig képesek húzni az egészséges oltatlan emberek pénze nélkül. Tavasszal/nyár elején már megmutattuk az erőnket, üresek voltak a strandok, az állatkertek, a mozik, a szállodák, kizárólag emiatt a kitartás miatt volt kénytelen az orbán kormány feloldani a náci megkülönböztetést. Kitartás, összetartás, bátorság!

2021. aug. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyon jó válaszok!👍
2021. aug. 23. 09:44
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Én eleinte csak ebben a kettőben gondolkodtam, de inkább Moderna. Modernával oltott ismerősöm kevés van, így tapasztalat sincs annyi, de Pfizeres rengeteg. Kizárt!!! Majdnem mindenkinek lett baja utána. Csak akkor oltatnék, ha kötelező lenne, de már ott tartok, hogy akkor is csak a kínai. Nem használ, hátha nem is árt.🤷
2021. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
#4, ettől pont ugyanúgy nem fogom kérni az oltást, ez normális embert nem hat meg.
2021. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%
Nah igen nem mehetek étterembe meg moziba ez nem érdekelt soha.
2021. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#7 Mellékhatás természetes része, ellőre el is mondták. Mindkettőnek ugyan azok a mellékhatásai.

Modernát kaptam.

Első után fura volt. Rosszul nem voltam. Aznap olyan 99% -os voltam.

Második után aznap ugyan ez a 99% os érzés. Másnap viszont volt hőemelkedésem és levert voltam, de egy Algopyrin segített. Végig tudtam dolgozni. Következő nap már nem volt semmi.


Oltás helye fáj nyilván attól függően ki és hogyan adja be.

Első doki fickó volt az óvatosan adta be és alig éreztem. Másodikat egy nő belevágta a BCG oltási hegg közepébe, az nem is fájt de utána egy hétig majd be sz@rtam...

2021. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!