Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pfizer vagy Moderna?

Pfizer vagy Moderna?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam? A mellékhatások az milyenek náluk?

2021. aug. 8. 18:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Én pfizert kaptam. Az első alkalommal.kicsit szédültem meg fájt a szúrás helye, a második oltásnál semmi csak a helye fájt de nem volt vészes
2021. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Tekintve, hogy mindkettő ugyanazzal az eljárással készült, vagyis mindkettő mRNS vakcina, ezért szerintem mindegy.


A nagymamám 80 éves, ő modernát kapott, semmi mellékhatása nem volt, maximum annyi, hogy az oltás helye 1-2 napig kicsit fel volt dagadva.

2021. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Én Modernát kaptam.Első karfájás,izomfájdalom.A 2.ütősebb volt kb 1 napig.Fejfájás,szédülés,izomfájdalom,láz.Pár órára másnap le is kellet feküdnöm,mert szédültem.Délután kettőkor kaptam és éjjel jöttek elő a mellékhatások,majd másnap délután elmúltak.
2021. aug. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Pfizert kaptam, mindkettő után kijött az ajakherpeszem és fájt a karom 2 napig, mintha odaütöttem volna valaminek, de ennyi. Semmilyen más mellékhatást nem tapasztaltam. Az ajakherpesz nálam egy sima megfázástól is ki szokott jönni, szóval abszolút sima immunválasznak tudom be.
2021. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A pfizerről tudok csak nyilatkozni, én azt kaptam. Középerős fájdalom az oltás helyénél. Ez 3-4 nap után teljesen elmúlt. A nővérem is pfizert kapott, neki az első oltás után volt egy kis hőemelkedése, és hidegrázása, a másodiknál neki is csak karfájdalom volt. ( Ja a nővérem daganatos beteg, és hormonokat is kap)
2021. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Pfizer, csak karfájdalom, de nem erős, simán dolgoztam vele utána. Meg másnap fáradtságot éreztem, de az nem olyan egyértelmű, hogy az oltástól volt.
2021. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%

Április 20-ig a Szputnyik-V vakcinával oltottak közül 201 megbetegedést és 2 halálesetet jegyeztek fel,

a Moderna vakcinájával oltottak körében 108 megbetegedésről tudnak és 12 halálesetről,

Sinopharm vakcinája után 1744-en betegedtek meg és 78-an haltak meg,

a Pfizer/BioNTech vakcinája után 3048-an betegedtek meg és 175-en hunytak el,

az AstraZeneca vakcinája után 613-an lettek betegek és 6-an hunytak el.


Az a vicc hogy a vírus halálozási aránya is alacsonyabb.

De ha mindenképpen oltatni akarsz mert kell a kártya az utazáshoz, akkor a Moderna aránya jobb a kettő közül.

Ami azt illeti a Pfizer az összes közül a legrosszabb, 10 ezer beoltottból 30 hal bele.

2021. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
7-es sokkal több (kb. 10x) jobbkezes ember hal meg, mint balkezes. A te logikád alapján jobbkezesnek lenni hatalmas kockázat. Ha érted, mire gondolok.
2021. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Akik azt mondják, hogy a vírusban elhunytak nagy része valószínűleg amúgy is meghalt volna, az oltással kapcsolatban miért nem gondolják így?
2021. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%
Mindenki meghal amúgy is, de az a nem mindegy, hogy mikor.
2021. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!