Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 38.5 a lázam, mikor érdemes...

38.5 a lázam, mikor érdemes mentőt hívni?

Figyelt kérdés
2 féle antidepit szedtem be (orvos írta) és felment a lázam 38.5re. mekkora láz felett érdemes mentőt hívni (egyedül vagyok itthon). tud rokon az állapotomról és hívtam a háziorvosi ügyeletet is, de csak annyit kaptam, hogy nem kell semmi lázcsillapító se semmi amíg nem okoz tüneteket a láz... de mondta az orvos, hogy az antidepi okozhatja mielőtt valaki szerint nem. mit tgeyek?
2021. aug. 23. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Borogasd a csuklód, homlokod, vegyél hideg fürdőt.



Mentőt max, ha 40 fok fölötti a lázad.

2021. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
38.5 az épp a láz és a hőemelkedés határán van. Ha depressziós vagy, hívd a lelki segélyt, de mentőt ne! Minek?
2021. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:

Szia!


38.5 fok nem olyan vészes. Feküdj le, és pihenj! Nem tudom, mennyi a mennyiség, amit a kétféle gyógyszerből bevettél, de ezek többnyire hosszú távon ható szerek, amelyeknek a hatása "felépül", tehát nem tartalmaznak vészesen sok gátló vagy serkentő anyagot. Ha a normál adag két-háromszorosát vetted be, nagy baj nincsen.


A lázad lehet valamilyen idegrendszeri tünet eredménye is, inkább piheni érdemes.


Vannak kockázatok, de szerintem a legjobb, ha lefekszel és megkérsz valakit, hogy ha nem jelentkezel mondjuk reggel 7-kor, akkor keressen meg.


Előfordulhatnak mellékhatások, nekem volt egyszer tévesen bevett gyógyszertől görcsrohamom is, de az ágyban nem sérültem meg, nem lett baj belőle,

2021. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
algopirin vehető be ssrivel és snrivel? ezt a kettőt kaptam. orvosi ügyelet nem mondott semmit
2021. aug. 23. 21:45
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Még mindig nem az antidepresszánsok okozzák a höemelkedésedet!

Másrészt meg nem kellene ennyire hipochondernek lenni.

2021. aug. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kellemtelen a közérzeted? Mert ha nem, fölösleges a lázcsillapítás. Ha nem emelkedik a testhőd tovább, ez nem igazán problémás még.
2021. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Utánaolvastam, az antidepresszánsok valóban nincsenek a lázat okozó gyógyszerek közé sorolva, de a doki csak jobban tudja gyakorlatból.
2021. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne hívd a mentőt, mert semmi komoly bajod nincs. Ha az orvosod azt mondta, hogy nem kell lázcsillapító, akkor ne vegyél be. Feküdj le, aludj és holnapra lehet semmi bajod se lesz már. Persze ha komolyabb lenne, akkor menj be az ügyeletre, de ha valóban csak a tabletta okozza és az orvosod szerint ez normális, akkor nem kell ettől tartani. Ez még nem is magas láz, ne aggódj.
2021. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
oké, 38.8. a pszichiáter mondta, h attól van, nem én. nem lelkisegély kell nekem, nem öngyilkos akarok lenni csak ijesztő egyedül otthon feküdni lázasan. sose szokott lázam lenni.
2021. aug. 23. 21:59
 10/18 A kérdező kommentje:
nincs erőm túlságosan mindenkinek válaszolni. én konkrétan attól félek, h a két féle antidepit nem lehet együtt szedni mindkettő betegtájékoztatója alapján. idézem a brintellixét: "A Brintellix (más országokban Trintellix) egy új típusú antidepresszáns, amely elvileg energizáló hatású. Hatásmechanizmusa valószínűleg szerotonerg (tehát a szerotonin-rendszerre hat), ezért más szerotoninra ható szerekkel együtt szedni veszélyes lehet (ún. szerotonin-szindrómát idézhet elő, amely egyes esetekben halálos)." na most a velaxin pont olyan szer amit tiltanak...
2021. aug. 23. 22:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!