Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez milyen betegség? Pánikroham?

Ez milyen betegség? Pánikroham?

Figyelt kérdés
Ha pl sorozatban vagy filmben latom hogy valaki rosszul lesz, akkor gyakran enis elkezdem magam azokat a tuneteket produkalni...vagy ha pl valaki mesel rola, hogy multkor milyen rosszul volt, akkor elkezdek szedulni meg egyre rosszabbul lenni. Vsgy pl volt hogy bevettem egy gyogyszert majd utolag olvastam csak el a betegtajekoztatot es a mellekhatasokat mikor elolvastam, akkor elkezdtem produlkalni nehanyat kozuluk.. ilyenkor kikell mennem a friss levegore, lelegezni par melyebbet es megnyugodni, akkor elmulik. De mitol lehet ez?
2021. aug. 24. 00:25
 1/1 anonim ***** válasza:

hypochonder - képzelt beteg


Apró tünet, nagy aggodalom

A hipochondria a hivatalos meghatározás szerint nem más, mint folyamatos, irracionális, indokolatlan aggódás valamilyen betegségtől, illetve a küllem valamely hibájától. A probléma bármely életkorban felléphet, ám a legtöbbször a 30-as életévekben kezdődik, és csúcsát a középkorúak között éri el.


Az ilyen emberek folyamatos megfigyelés alatt tartják a testüket és annak természetes folyamatait, és a legkisebb tünetet is észreveszik, felnagyítják, és súlyos, akár halálos vagy különösen ritka betegségekre következtetnek belőlük. Gyakran egy testterületre, szervre vagy fájdalomtípusra koncentrálnak: "panaszaik" hátterében az állandó hasfájás, a görcsök, izomfájdalmak állhatnak.


[link]

2021. aug. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!