Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez pánikbetegségre...

Szerintetek ez pánikbetegségre utal?

Figyelt kérdés
Elalvás előtt vannak olyan időszakaim , amikor minden előjel nélkül a szívemnél furcsa érzést érzek ,hirtelen nyomást érzek az egész tüdőmön , hányingerem lesz , ráz a hideg de a tenyereim izzadnak, nem tudok megmaradni egyhelyben és nagyon úgy érzem , hogy most valami nagy baj lesz . 10-15percen belül átmegy, néha kózben a sírás is elkap de nem tudom miért. Szívproblémám nem lehet voltam szívorvosnál, szívultrahangon és tüdőröntgenen is , minden rendben volt. Volt már valakinek ilyesmivel tapasztalata ?

2018. okt. 26. 20:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Még kihagytam , hogy olyan érzésem is van kózben mintha mindjárt megfulladnék és rázkódik az egész testem
2018. okt. 26. 20:15
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Ez pánikbetegség
2018. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ismerős. bár hivatalosan nem diagnosztizáltak mert nem mentem vissza az orvoshoz de az ügyeleten azt mondták hogy pánikroham gyanús.

már jó ideje nem volt, meg lehet tanulni visszatartani úgymond. csak tudnod kell nagyon erősen magadban, hogy nem lesz semmi baj. meg kéne figyelned, hogy mik a legelső tünetek, ahogyan kezdődik az egész és már ott elfolytani a dolgot, mikor a legelső jelzések jönnek, hogy most kialakulóban van egy roham. "egyszerűen" másra kell koncentrálni, nem arra, hogy mi fog jönni ezután. és ahogy érzed, hogy jönne, közben úgy folytani el, küldeni vissza. hogy nem, nincsen semmi, semmi bajod sincsen. mikor fáradt vagyok, akkor szokott volt leginkább bekopogtatni, de meg szoktam előzni azzal, hogy iszom egy levendula vagy citromfű teát.

figyeld meg magadat, hogy mikor jönnek elő a tünetek és hogy mik a legelső figyelmeztető dolgok. próbáld ki a teát, nincs szar ízük. és próbáld elfolytani, ne engedni kitörni.

gyógyszerek nélkül is kordában tartható a dolog, amennyiben nincsenek nagyon elfajult tünetek

2018. okt. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. okt. 28. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!