Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig véd a koronavírus...

Meddig véd a koronavírus vakcina első adagja?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg a Pfizer oltást, és az óta pokolian fáj a karom. Lassan már mozgatni sem tudom a fájdalomtól. Ezek után én nem tartok igényt a második oltásra. Meddig véd az első? Milyen következményei vannak annak, hogy a másodikat nem adatom be? Tudom nem lesz érvényes a védettségim, de ezen kívül van más? És még mi van akkor, ha pl 6 hónap után akarom a másodikat? Azt beadják, vagy már az első hatása elmúlt és újra mind kettőt?

2021. aug. 24. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
semeddig sehogy
2021. aug. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem az időfaktor a lényeg, hanem hogy ház csak egy fél oltás. Sokkal kevésbé vagy védve, mintha mindkettőt megkapnád. Ha nem oltatod be magad a második adaggal, akkor sokkal nagyobb esélyed van olyan covid tünetekre, hogy örülnél inkább, ha csak a karod fájna úgy istenesen.

Amúgy miféle puhány vagy te egyáltalán? Komolyan visszatart a második oltástól az, hogy másfél napig fáj a karod? A csapból is az folyik, hogy ez sima oltási reakció... Vagy úgy gondoltad, hogy ááá, veled ez úgyse történik meg? Akkor most arra is gondolhatsz, hogy ugyanígy lehet long covidod is a második oltás nélkül, az sokkal rosszabb.

2021. aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Semeddíg.
2021. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 A delta pl átlagban allergia szintű. Az 5.hullám lesz a durva, ezt is tudják előre. Ne ijesztegesd az embereket. Nem olyan veszélyes, mint amilyennek a média beállítja.

[link]

2021. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

#4 Az oltás meg átlagban nem okoz ilyen karfájást, mégis így járt a kérdező.

Kerültek emberek már lélegeztetőre delta miatt, haltak is már meg.

2021. aug. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
#5 Példának okáért Pfizer mellékhatások Facebook csoport, 65ezer taggal. És ez csak a Pfizer. Kicsit többen vannak oltás károsultak, mint covid halottak. 🤷‍♀️
2021. aug. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első astra után jártam így, napokig nagyon fájt a karom, alig bírtam mozgatni, mikor beadta már az se volt kellemes érzés, lehet rossz helyre szúrta, de még rá 1 hónapra is előjött időnként a fájdalom, akkor úgy voltam, hogy nem kell a második, végül mégis elmentem, furcsa volt, de a másodikat szinte meg se éreztem és semmi mellékhatása nem volt.
2021. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
95% helyett 80%-ban véd, 2-3 hónap alatt gyorsan 0-ra csökkenve. A 2. 95%-ra nyomja és kb fél év alatt esik 50%-ra.
2021. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A masodikat 3-5 heten belül adjak be.

Ha elhuzod az időt, akkor 2 szék kozott a padlon maradsz, mert senki se fog felelősségteljes valaszt adni hogy ujbol beadhatod-e magadnak a 2 dozist.

2021. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!