Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ópiát túladagolásától vagy...

Az ópiát túladagolásától vagy annak megvonásától lehet inkább meghalni?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, h túl lehet adagolni és meghal az illető.

de hallottam egy filmben, hogy "az ópiátotba nem lehet túl könnyen belehalni, de a megvonásába igen".


akkor mi az igazság?

(gondolom, intravénás használatról van szó)



2021. aug. 26. 21:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mind a kettőben meg lehet halni, a megvonáshoz erős függőség kell. Nem csak intravénásan, az USA-ban felírja az orvos, van is belőle nagy probléma. A gyártó meggazdagszik a függő embereken.
2021. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

oké, a túladagolást még értem.


de megvonáskor mi történik a szervezetben, amiért meg lehet halni?

2021. aug. 27. 09:05
 3/19 A kérdező kommentje:

na meg mi számít erős függőségnek?


pl hány éven keresztül történő hány mg használat? ezt így szokták kifejezni vagy miben mérik? pl év, napi 20 mg?

2021. aug. 27. 09:07
 4/19 anonim ***** válasza:

Inkább a túladagolástól könnyű. Mivel ha az ember a fekete piacon veszi pl a hernyót, és az egyik nap lehet sokkal tisztább - mint másnap. Meg van hogy fentanilt csapnak hozzá, és ha kicsit több kerül egy lövésbe.., máris vége a bulinak.

Van olyan is hogy valaki le akar szokni, és kibírja pár hétig - de vissza esik. Akkor meg van aki nem figyel, és 0 toleranciával belövi a megszokott adagot, aztán vége.

A heroin pl pár hét után már elvonási tüneteket okoz. Pár hónap alatt meg keményen rá lehet állni. Egy év barnázás után meg nagyon súlyos testi függőség alakul ki, amibe tényleg ki lehet purcanni. De inkább az ópiátosok a túladagolás miatt halnak meg.

2021. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Amúgy az ópiátok túladagolásába a legkönnyebb belehalni. Szóval elég fura film lehetett :)
2021. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

na de még magyar riportokban is lehet olyanokat hallani, h "bezzeg én 30 év kőkemény heroinozásról jöttem le" ...

akkor ez hülyeség?


és aki megvonásba, ott miért,?

mi történik a szervezetben ha nem kapja meh a szokásos adagot?


(azért érdekelne, mert annyi szuervezet hirdeti h ilyen-olyan elvonó meg függők nyári tábora stb, na de ha ez ennyire veszélyes, akkor ezt hogy gondolják? )

2021. aug. 28. 14:51
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem egyből a legnagyobb dózisról hagyják abba, hanem csökkentik, esetleg helyettesítik más szerrel. Együtt kell élni azzal a tudattal, hogy soha nem fognak többé olyan jó érezni mint amikor használták a szert, mert semmi nem ad olyan érzést. Ezért aki tisztában van vele hogy hogy működik, eszébe sincs kipróbálni.

De a koffeinre is rá lehet így függni. Egy ismerősöm mesélte, régen volt egy katonatársa, akibe reggel szinte bele kellett önteni a bögre kávékat, mert már remegett és rohamai voltak nélküle. Később meg is halt.

2021. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A súlyos op függőség után vannak ideiglenes gyógyszerek. Van pl a metadon is (bár azt is ugyanúgy sokan belövik) ezért "úgy" annál is kemény lejövő van. Viszont van pl a suboxone - ami már elég jól használható. Ilyenekkel jópár hét alatt le lehet jönni a heroinról is - úgy hogy közben megússza az ember a súlyos fizikai elvonást (vagy hogy életveszélyes állapotba kerüljön). Viszont a pszichés része a nehezebb. Hiszen ahogy előttem is írták semmi nem ad olyan komoly flesst - érzést - boldogságot - örömöt - mint mikor kemény drogokat injektál be az ember a vérkeringésébe. Ha pedig valaki tudja/ismeri ezeket a földöntúli boldogság érzéseket - az bármikor vissza eshet. Hiszen az életben nehézségek vannak. Mindig ott lesz a csábítás hogy valaki az instant extrém boldogság érzéseket válassza - amikor nem tud megbirkózni a nehézségekkel. és mivel az ilyen "mű" boldogságok fejelhetetlenek, ezért aki kipróbálja esélyes hogy élete végéig függő marad..
2021. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

a metadonról már hallottam, na de az is ópiát. főleg, ahogy írod, hogy be is lövik ...

rákerestem erre a suboxonera, na de ez brutál drága. hány millió Ft kell ahhoz h vki ezzel úgymond lejöjjön? persze gondolom attól függ, mennyire függő és hány mg-ot nyom magába naponta.

viszont most is írtad az életveszélyes állapotot. ez mitől alakul ki. elkezdi abba hagyni pl a heroint és akkor mi történik a szervezetben, amitől életveszélyes állapotba kerülhet mondjuk egy keményebb függő?

2021. aug. 29. 06:54
 10/19 A kérdező kommentje:

a pszichés része meg sztem nagyon egyedi kérdés, nem? tudtam olyan sportolóról, aki sérülés miatt használta évekig (nemtom pontosan mit, de valami keményet), mert nem tudtak vele mit kezdeni és megőrült a fájdalomtól. aztán kemény függő lett kb 3 év után.

utána meg elment valami elvonóra, de többet nem tudok. csak azért írom, mert pl ez is olyan eset, ahol nem biztos h a pszichés része a lényeg, mert nem amiatt kezdte, hanem a fájdalom miatt.

hát nehéz ügy, az biztos, el se tudom képzelni, hogy maradnak meg, akik 20-30 éveket mondanak.


egy amerikai oldalon olvasom h gyakori használatkor is és elvonáskor is h infarktust kap az illető. akkor ez lenne az életveszélyes állapot, amit tud okozni a megvonás?

2021. aug. 29. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!