Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tetoválás után lehet alkoholt...

Tetoválás után lehet alkoholt fogyasztani ?

Figyelt kérdés
2 napja lett meg a tetoválásom, és azt olvastam hogy egy hétig tilos alkoholt fogyasztani utána mert kikophat a festék vagy elmosódhat a minta. A tetováló nem mondott nekem ilyet. Én ma mennék bulizni. Lehet gond belőle? Tapasztalatok? Köszi előre is!!!!

2021. aug. 27. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Ilyenről még nem hallottam.
2021. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet csak igazán.
2021. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem kopik ki, csak elkenődik. Mondjuk, a nagy sasból öntöző kanna lesz.
2021. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kenődik el. Miért kenődne? Ha annyit innál, hogy a bőrödben olyan alkoholszint lenne ami oldja a festéket, akkor meghalnál. Már sokkal korábban, mint hogy a tetoválás elkenődne. Mondjuk, ha részegen elcsap a villamos, akkor is sérül a tetoválás, de szerintem nem erre gondoltál.
2021. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A tetoválás napján a tetoválás előtt és alatt tilos, mivel a vért erősen befolyásolja. Vérzések erősebbek lesznek, a vér lassabban alvad meg, illetve az alkohol a vér által a bőrbe jutva dehidratálja a bőrt kis mértékben így a bőr sem fogja úgy bevenni a festékpigmenteket. Ezért tilos előtte és alatta. Azaz nem tilos, mert nem törvény tiltja, de ittas embert épeszű tetováló nem vállal el, mivel a végeredmény sem olyan lesz, mint pia nélkül. Viszont a tetoválás folyamata után lehet alkoholt fogyasztani nyugodtan, de természetesen igaz, hogy azért mértékkel. Tehát nem az iszunk hányunk, belefekszünk módszert kell követni. Illetve másnaposan a frissen gyógyulgató tetoválás is sokkal érzékenyebbnek tűnik.
2021. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Így van, minden további nélkül lehet inni, előtte, meg közben nem ajánlatos a vérzés miatt. Talán a sok töménytől jobb távolmaradni aznap este, de néhány sör, pár pohár bor belefér. Meg is kell ünnepelni az új tetkót :)
2021. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!