Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan maradjak energikus? 26/N

Szuszi95 kérdése:

Hogyan maradjak energikus? 26/N

Figyelt kérdés

Hétfőtől péntekig 6tól 3ig dolgozom. Nincs jogsim, így az utazással reggel és du is elmegy másfél óra. Ezzel nincs is baj, én iskolás korom óta buszozom.

Fél éve van normális munkahelyem, belerázódtam a koránkelésbe (4.15).

De amikor hazaérek olyan hulla vagyok hogy még egy mosogatás is kinszenvedés. Legszívesebben minden nap aludnék, az 5 napból mondjuk 2 délután el is alszom, a többin meg igyekszem nem aludni.

Voltam vérvételen is hátha valami nem stimmel, voltam 2 hét szabadságon a nyáron de semmi nem változott.

Pedig azért fél5re hazaérek, és még bőven tudnék egy két dolgot csinálni de nem megy. Szó szerint leragadnak a szemeim.

Gyógytornászként dolgozom.



2021. aug. 29. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Biztosan igénybe vesz a munkád. Az utazás során próbálj töltekezni, meditálni. Próbálj egy állandó derűs hangulatot tudatosan fenntartani.
2021. aug. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Időben fekszel le, alszol eleget? Vitamint is szedsz? Ha ezek mind megvannak, akkor lelki gondok lehetnek. Én is voltam úgy párszor, hogy miután hazaértem munkából aludtam, felkeltem vacsizni, pizsi fel és újból alvás.

Vagy csak simán hozzá kell szoktatnod az agyad/tested egy kis testmozgáshoz, ami feldob.

De egyébkénr szerintem 1 óra délutáni alvás simán belefér, még jót is tehet:)

2021. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát, szerintem valahogy az utazási időn kéne faragni, túl messze választottál munkahelyet. 1,5 óra még elmenne (de az is sok), ha összesen ennyit kéne utaznod.
2021. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
73%

Érdemes átnézni hogy testi oldalról minden stimmel-e (elegendő tiszta víz, megfelelő mennyiségű/minőségű étel, a megfelelő időben, kielégítő alvásminőség, vitaminok&ásványi anyagok stb., friss levegő/Természetben eltöltött idő!!), de szerintem nem itt lesz a gond. Ha valami viszont mégis hiányozna akkor érdemes bepótolni.


Szerintem lelkileg vagy fáradt, valamiért. Ha ez így van, akkor ezt nem lehet kialudni, meg kell oldani.

Szereted a munkádat?

Család&Párkapcsolat rendben? Valóban rendben, vagy csak mondjuk hogy igen, és lehetne jobb?

Korábbi hobbikkal mi a helyzet?

Mióta tart egyébként ez az állapot? Az említett fél éve, vagy korábban kezdődött? Általános közérzeted milyen? Van párhuzam a "jobbkedvű" napok/több energia között?


Szerintem naplóírással, vagy valamiféle dokumentálással érdemes követni az esemény/hangulat/energiaszint összefüggéseket.


Amikor én ilyesmi helyzetbe kerültem, a fenti kérdéseket vizsgáltam főként. Megoldás volt az erőltetéssel (újra)elkezdett, majd szívesen fenntartott edzésmunka, meditáció, és a számomra jutalmazó tevékenységek végzése. Meg kiírtam magamból a problémákat.


Írj bátran, ha szeretnél róla beszélni :)

2021. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Detto ugyanigy voltam. A rendszeres sport (esetemben 30 40 perc futas) helyre tett. Tudom ulyenkor amikor kimerult az ember akkor hzlyeseg errol beszelni, de 2-3het es rendben leszel.
2021. aug. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!