Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Két hónapja zsibbad a bal...

Két hónapja zsibbad a bal nagylábujjam. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Még mielőtt támadnátok: említettem már orvosnak, nem lettem előrébb.

Kb két hónapja kezdtem el érezni, gyanús volt, hogy elvágtam és nem éreztem bizsergésen kívül mást. Elkezdtem ütögetni, nyomkodni és valóban szinte csak zsibbadást éreztem. Nem olyan szúró szerűt, hanem inkább érzéstelenítés utáni érzést. Az egész nagylábujjam, főleg a vége.

Akkoriban vettem egy új cipőt, amit túl szorosra kötöttem. Arra is gyanakszok, hogy el lett nyomva. Olvastam több helyen is, hogy akár hónapok is kellhetnek ilyen esetben. Pl volt egy komment, ahol írták, hogy kicsi cipő miatt másfél hónapig el volt nyomva az ideg, olyat is találtam, hogy irodai munka/idétlenül ülés miatt valakinek a hátsója zsibbadt két hónapig, szintén az ideg volt elnyomva.

Nem állítom, hogy ez a probléma, de akár ez is lehet.

Járt már valaki így?



#zsibbadás #lábujj fájdalom
2021. aug. 30. 23:36
 1/5 A kérdező kommentje:
(a vágásnak semmi köze hozzá, előtte is éreztem, de akkor jöttem rá, hogy valóban zsibbad)
2021. aug. 30. 23:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, a cipő miatt lett elnyomva. Nekem túra után kb 1 hétig éreztem a zsibbadást.

Szedj magnéziumot, igyál sokat, mozogj rendesen, de kényelmes cipővel!

2021. aug. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
B vitamin is segíthet.
2021. aug. 31. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, akkoriban napi 5 órát túráztam, néha az új cipőben is. Akkor valószínűleg megvan az oka.

Köszönöm a válaszokat!

2021. aug. 31. 06:31
 5/5 Kései Sirató ***** válasza:
Nekem a terhességem alatt végig zsibbadt, állítólag a baba nyomott egy ideget és attól volt.
2021. aug. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!