Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha pozitív lett a covid...

Ha pozitív lett a covid tesztem 10 nap után újra tesztelnek?

Figyelt kérdés
Egy esetkocsi jött ki, szóval gondolom hivatalosan jártak el, de a fickó, aki végezte a tesztet csak annyit mondott, hogy a munkahelyemre elküldi az emailt, hogy pozitív lettem, pedig nem PCR tesztet csinált (a cég rendelte el, mert a több embernek is egy forma tünete jelentkezett). Semmi többet nem tudtam meg tőle hiába kérdezgettem, csak annyit válaszolt, hogy hívjam majd fel a háziorvosomat. Szerintetek csinálnak majd PCR tesztet is? A családtagjaim mehetnek dolgozni? Hiszen nem kaptam semmilyen igazolást, hogy pozitív vagyok, még karanténról sem eset szó. És fognak még később tesztelni vagy, ha jobban leszek autómatikusan mehetek majd dolgozni?
2021. aug. 31. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyors tesztet csinált. Ha a gyors teszt pozitív akkor a PCR is az nagy valószínűséggel. Szóval szerintem felesleges a PCR. Ha van eeszt oldalad oda felkerül az eredmény. A kérdéseidre a házi orvos tudja elmondani az aktuális válaszokat. Én karanténba kerültem a pozitív családtagok mellett 10 napig. Újra nem tesztelték őket ha lejárt a karantén mindenki mehetett (de gondolom ha nem múlnak el a tünetek akkor újra csinálják) nálunk szerencsére elmúltak.
2021. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges PCR tesztet csinálni, ha az antigén gyorsteszted pozitív lett. Az EESZT-ben megtalálod az eredményt. Hívd fel a háziorvosodat, és ő majd elmondja amit tudnod kell.

A 10 nap lejárta után nem tesztelnek újra.

2021. aug. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1# Ha nem múlnak el a tünetek, akkor sem tesztelnek újra. Több embernek hónapokig vannak tünetei.
2021. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvos, hogy ha megszűntek a tüneteim, és legalább három egymást követő napon nincs hőemelkedésem, mehetek emberek közé. Nekem ez kb. három hét volt.

A gyorsteszt megbízhatósága nem teljes. Ha negatív, akkor ott rögtön csináltak volna mintavételt PCR-hez.

Ha pozitív, akkor nem kell.

2021. szept. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 tünetek esetén elsősorban íz és szaglásvesztésre gondolnak hogy megmarad. Nekem vasárnap volt hőemelkedésem, rákövetkező szerdára ment el a szaglasom, de újév miatt csak azt követő kedden tudtak tesztelni. A teszttől számították a 10 napot.
2021. szept. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!