Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz hogy ezzel mégjobban...

Igaz hogy ezzel mégjobban rontom a szemem?

Figyelt kérdés
Szemüvegem lett,nem sokról,kevesebb mint 1,5 dioptriáról van szó,csak a suliba kell tábla stb. miatt. Egyébként amúgy egyáltalán nem akarom hordani. De riogattak azzal,hogyha csak héba-hóba hordom a szemüveget,tehát igen-is meg nem-is,akkor rövid idő alatt sokkal többet fog romlani a látásom.

2021. szept. 2. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem így volt, 1,75el indultam ugyan így hétbe hóba hordtam. 2 év múlva már 2,5es szemüveg kellett. Ma már 3,5es a szemem. De lehet persze véletlen is,csak én ezt tapasztaltam.
2021. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sokan azt allitjak, ha hordod, akkor romlik a szemed, mert “hozzászokik”, de ez hülyeség. :D

A szemüveget kb mindig kell hordani, vagy attól romlik a szemed hogy erőlteted. Peldaul nincs rajtad, mikor tavolra nezel, es inkabb hunyoritasz hogy lasd.

Szoval hord. En hordtam 5 evig folyamatosan, nem romlott a szemem, aztan 1 evig “letettem”, szinte sose volt rajtam, mert sokat voltam itthon, es ez alatt egy egészet romlott sajnos a szemem. :(

2021. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is ezt azért mondják mert ha nem hordod akkor erőltetem a szemedet és akkor még jobban romlik.

1,5 már nem is olyan kevés. Éppen elég ahhoz hogy ne lásd hogy milyen busz jön, hamarosan nem fogod felismerni az embereket ha szembejönnek veled.

Szerintem válassz egy olyan keretet ami tényleg jól áll (nem feltétlenül olyat ami divatos) és akkor könnyebben megbékélsz vele.

2021. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Na ja azt el is felejtettem amit a hármas írt. Busz, emberek stb. Rettenetesen kellemetlen tud lenni a rossz szem. Nekem most ugye 3,5es (1es válaszoló vagyok) és múltkor a tescoba férjemmel szét váltunk, mondván hamarbb végzünk ha gyors ketten össze kapkodjuk a cuccokat. Hát hamar rá jöttem, hogy nem fog működni ugyanis semminek nem láttam az árát, főleg a mélyhűtőknél ahol még csak közelebb se tudtam menni. Úgyhogy szépen oda ballagtam hozzá és mondtam neki, hogy sajnos nem fog működni mert annyit ér velem mint egy vak emberrel mert gyakorlatilag semmit se látok. Ja, ezt elfelejtettem bele fogalmazni, hogy azért nem volt rajtam szemüveg, mert a kisfiam eltörte véletlenül és nem sikerült egyből újat beszerezni. Szóval nagyon kellemetlen volt a szitu hogy nem láttam semmit. Én azt javaslom inkább hord folyamatosan hátha nem jársz úgy mint én.
2021. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Életkor függő is, hogy a szemed mennyit romlik, de azért mert nem hordod nem romlik sok esetben. Inkább azt nem értem, hogyha valakinek van, akkor miért nem hordja, ha anélkül nem lát jól.
2021. szept. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5. Mert utálja
2021. szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ki találta ki ezt a sok hülyeséget, hogy "erőltetéstől" romlik a szem? A rövid látásnak genetikai oka van, a romlás oka, meg a szemgolyó nyúlása a fej növekedése miatt.

A szemüveg az meg egy műanyag a szem előtt, se nem ront, se nem javít a szemen, hanem a szemnek szükséges módon megtöri a fényt.

Az agy az végez korrekciót, pl az erősebb szemhez igazítja a kapott látványt. Ha valaki szemüveget hord, ezt szükségtelenné teszi, kikapcsolja, ezért ha leveszi a szemüveget, akkor rosszabbul fog látni nélküle, mint amikor még nem hordta. Márpedig az ember -1,5-öst még sokszor levenne (pl sportoláskor), úgyhogy én azt javaslom, csak ott és annyit hordd, ahol és amennyit feltétlen muszáj. Semmi szükség autók rendszámának 200 méterről történő leolvasására folyamatosan, ha ennek az lesz az ára, hogy focizáskor meg majd 5 méterre is homályosan látsz, pedig előtte oda még jó volt nélküle is.

2021. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7. Tehát "ellustul" a szem? Mert ilyet is hallottam. Őszintén megmondva nem tudtam soha hogy melyik verziónak higgyek.

Mondjuk senki sem akarja 200 m-ről elolvasni a rendszámtáblát. Én személy szerint csak szerettem vna látni hogy hanyas buszra szállok fel 🙂.

2021. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"akkor rosszabbul fog látni nélküle, mint amikor még nem hordta"


Mondjuk a letöbb ember azért hord szemüveget, mert xarul lát. :) Inkább felveszem, akkor is, ha utána nélküle xarabbul látok, mert ha soha nem hordtam volna, akkor sem látnék semmit.


"Az agy az végez korrekciót, pl az erősebb szemhez igazítja a kapott látványt. "


Igen, az agy úgy végez korrekciót, hogy egész nap hunyorítok, lófaxt sem látok, és megfájdul a fejem. Nagyszerű megoldás. :)


"Márpedig az ember -1,5-öst még sokszor levenne (pl sportoláskor), úgyhogy én azt javaslom, csak ott és annyit hordd, ahol és amennyit feltétlen muszáj."


1.25-ös a szemem, és hunyorítás nélkül simán elbax a busz. :) Szóval hagyjuk ezt a dumát. Még tévézéshez is fel kell vennem, vagy csak full homályos képet látok. Szemüveges vagy te egyáltalán, vagy csak osztod az észt?

2021. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, úgyis szokták mondani, hogy ellustul a szám, habár annak nem változik a dioptriája, csak az készen kapja a képet szemüvegben, az "lustul el".

Nekem -0,5 és -0,75 a szemem. Eleinte hordtam rövid-ideig hébe-hóba, de rohadt zavaró volt, hogy már negyed óra után levéve sem láttam úgy azt, ahogy előtte még igen. Úgyhogy ez nem hit kérdése.

2021. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!