Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajmosás utáni 3-4.napon már...

Hajmosás utáni 3-4.napon már eléggé viszket a fejbőröm. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2 naponta szoktam mosni, mert sajnos nagyon gyorsan zsírosodik, a 2.nap pedig szárazsamponozom. Ha pedig mégis elcsúsztatom pár nappal a hajmososást, akkor nagyon viszket a fejbőröm, viszont az első 2 napon meg semmi ilyen probléma nincs :/ mit tudnék ez ellen tenni?

2021. szept. 12. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a saját tapasztalatomat.

Régebben nekem is kellett 3-4 naponta hasonló okból, de egyszer olvastam valahol, hogy egymás után kétszer is be kell dörzsölni samponnal, persze a kettő között leöblítve vízzel (nem tudom, te így csinálod e), na amióta így csinálom, elég hetente. Illetve használok teafaolajat is a samponhoz (igaz, azt csak az egyik bedörzsölésnél), feleségem tanácsára. Ez is bevált, ma már egy hét után sem viszket s fejbőröm, de hetente akkor is megmosom.

Próbáld ki te is így, hátha neked is beválik.

2021. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi, az okot nem írtam le. Sajnos a túlzottan gyakori hajmosással csak az ellenkezőhét érjük el hosszú távon, mivel hozzászokik a fejbőr a gyakori ingerléshez, mint a samponnal való bedörzsölés, aminek hatására több zsírt termel.
2021. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta mosom a hajam évek óta. Nem a viszketés miatt, hanem reggelente úgy áll összevissza, hogy különben kifésülhetetlen. Ezért megmosom. Hétvégente ha nem megyek sehova, akkor nem. De hétfőn reggel olyankor dupla adag sampon kell, hogy a sok zsírt, koszt kihozza. Viszketni egyáltalán nem szokott. Nem korpás?
2021. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!