Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért viszket a fejbőröm?

Miért viszket a fejbőröm?

Figyelt kérdés
Eddig kétszer tapasztaltam, hogy éjszaka elviselhetetlenül viszket a fejbőröm. Heti kétszer mosok hajat, de a két mosás közötti időt szeretem kitolni, ezert ha nem érzem annyira zsírosnak a hajamat -illetve semmi más nem indokolja a hajmosást-, akkor akár 4-5 nap is eltelhet két mosás között. Az esetek nagy részében semmi problémám nincs is ezzel, fel sem tűnik, hogy nincs megmosva. Viszont -mint mondtam: eddig kétszer- elviselhetetlenül viszket a fejbőröm, ha akár egy nap is kimarad. Ilyenkor a hajmosás enyhíti, de el nem áll tőle. Mi lehet ennek a hátterében?

2019. máj. 22. 03:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Válts sampont. Nekem is viszketett, a gyógyszertáros csaj mondta a Nizoralt, nekem bejött.
2019. máj. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van olyan álláspont, miszerint a fejbőrben élősködő demodex szőrtüsző atkák okozzák és nem gomba. És ezek az atkák főként éjjel aktívak. A kén-(esetleg szelén-)tartalmú samponok a rovar- ill. gomba kitinvázba beépülve valóban gátolhatják ezeknek a parazitáknak az élettevékenységét, a Nizoral samponban meg egy gombaellenes szer található. Én gyakran alkalmazom a fejbőr alkoholos átdörzsölését és az is segít átmenetileg. Végleges megoldást még nem találtam.
2019. máj. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet beizzad, akkor is viszket, de ha száraz a fejbőröd, akkor is, samponok is okozhatnak viszketést, de fejbőr betegsége is.

Nekem is viszketett, de amióta áttértem az Alverde sensitive sampon használatára, azóta elmúlt a viszketés.

2019. máj. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert mosás után megfázik a fejbőr,még korpás is lehet.

Pont olyan,mint mikor az első felégés van a napon,és abőr alatt alakul ki az új bőr .

2019. máj. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!