Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívizomgyulladás az lehet...

Szívizomgyulladás az lehet vírusos eredetű?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor jelenleg egy ilyen járvány is tombol? Csak mert eszméletlen sok szívizomgyulladásos esetet hallani manapság. Főleg a fiataloknál. Tegnap találkoztam az egyik volt osztálytásammal, aki jelenleg egy középiskolában tanít. Azt mondta, hogy az egyik osztályában most 9 diákjának van szívizomgyulladása. Az rengeteg. Régebben szinte soha nem is lehetett erről hallani. Én szerintem 20 éves korom előtt azt sem tudtam, hogy az mi fán terem. Vagy ha nem vírus, akkor mi miatt van jelenleg ennyi?

2021. szept. 16. 11:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%

#7

Gyakori?

“A vakcina mellékhatásokat feldolgozó amerikai gyógyszerhatóság, az FDA adatai alapján a két kórkép (szívizom- és szívburokgyulladás) előfordulásának együttes esélye 4,8/1000000.”


Én egyébként egy ilyen esetről sem tudok, pedig az ismerőseim nagy része Pfizerrel lett oltva, ahogy én is. Nagyon ritka mellékhatásnak számít, nem kell itt a pánikkeltés.

2021. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Senior Séf ***** válasza:
Minden vírusfertőzés egyfajta stresszforrás, ami jelentős kortizoltermelésre készteti a mellékveséket. A megnövekedett kortizolszint mozgósítja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, amik az arra amúgy fogékony szervnél okoznak gyulladást. (Hiszen a gyulladás valójában egy gyógyulási folyamat.)
2021. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!