Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valakinek csináltak már...

Valakinek csináltak már gyomortükrözést? Leírnátok pontosan milyen az? Halálosan rettegek tőle.

Figyelt kérdés
és mi van akkor ha nem engedem? lehet eredményes a labor meg az ultrahang a tükrözés nélkül is?
2008. dec. 11. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos oka van az orvosodnak, hogy gyomortükrözésre küld. Ha nem lenne muszáj, akkor nem kérné ezt a vizsgálatot.

Nekem volt gyomortükrözésem, de én kaptam bódítást, Dormicum injekciót. Így én valami furcsa állapotban voltam a vizsgálat alatt. Szerintem aludtam, bár azt mondják, hogy nem. De én annyira emlékszem az egészből, hogy egyszer "felriadtam", akkor éreztem, hogy a csövet ledugták, de mondta az asszisztens, hogy nyugalom, csukjam be a szemem, és én aludtam is tovább. A következő kép, hogy felébredtem, és ott feküdtem a vizsgálóasztalon. Viszont rám olyan hatással volt a nyugtató ezután, hogy kb. fél óráig csak röhögcséltem, beszólogattam az orvosnak, mintha részeg lettem volna végülis.

Ha ennyire félsz a vizsgálattól, szerintem kérj nyugtatót, állítólag kötelesek adni. (Én nem tudom így van-e, nálam a doki kérdezte meg, hogy kérek-e, én először visszautasítottam, de rábeszélt, mert látta rajtam, hogy én is nagyon félek. És nagyon jó döntés volt, hogy másodszorra elfogadtam.) Ha viszont kapsz nyugtatót, akkor nem vezethetsz,és kell, hogy legyen ott kísérő, szóval ha egyedül mész, akkor nem adnak semmit.

Ja és van barátnőm, akinek csináltak gyomortükrözést nyugtató nélkül, és röhögve jött ki, hogy ő ettől félt? Mert szerinte nem is olyan szörnyű, csak egy kicsit kellemetlen. Hát én nem tudom. Én azt mondom, hogy kérj nyugtatót, és akkor nem fogsz semmi kellemetlen érezni.

Kitartást és bátorságot!

2008. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
még nincs jogsim, meg autóra se telik, úgyhogy ebből nincs gond...utána nem fájt a nyelés vagy a hasad? nem volt hányingered? amugy a tehetetlenségtől félek a legjobban, még szólni se tudok, ha valami rossz... a bódítással tényleg nem fogok érezni,emlékezni semmire?
2008. dec. 11. 11:57
 3/8 A kérdező kommentje:
amugy nem vagyok én ennyre nyafis, szoktam vért adni, meg amióta hányingeres bajaim vannak szinte minden 2. nap kapok injekciókat... mégcsak nem is tartok az ilyesmiktől...de az, h bármelyik testnyílásomba csöveket dugdossanak... na akkor inkább naponta adok vért!
2008. dec. 11. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Ne ijedj meg,nem olyan egetverően rossz az ahogy sokan mondják.Én halálra rémülten mentem be,nem adtak semmiféle érzéstelenítőt vagy elkábítót.A legrosszabb az volt az egészben,hogy öklendeztem,ennyi.Amikor kijöttem röhögtem a hülyeségemen,hogy ennyire pánikoltam és,hogy így be tudtak ijeszteni.Jó egy kicsit éreztem utána a torkom,de egy óra múlva már kínait ettem,jó csípőset.Egyébként az ultrahang ,egyebek nem alkalmasak belülről megvizsgálni a gyomrot,nyelőcsövet.
2008. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Nekem utána egyátalán nem fájt a torkon, hányingerem sem volt, csak nagyon felszabadultam viselkedtem egy fél óráig. Szüleim támogattak végig a folyosón, pedig tudtam volna menni, csak nem hitték el, de én össze-vissza kiabáltam, meg beszólogattam anyukámnak, hogy milyen kövér, meg ilyenek. És a vizsgálatból én tényleg csak arra a pár másodpercre emlékszek, amikor "felébredtem" semmi másra.
2008. dec. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem még nem csinálták,de sok ismerősöm altatásban kérte magánnál.(persze ha megengedheted magadnak)
2008. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyomortükrözés alapvetően két kellemetlenséget okozhat. Az első az, hogy a levezetett műszer hajlékony csöve a hátsó garatfalra feküdve kiváltja az öklendezési reflexet. Ez ellen azzal védekezünk, hogy elötte Lidocain-sprayvel érzéstelenítjük ezt a területet (ezt az anyagot adja a fogorvos injectióban). A második a vizsgálat közben befújt levegő, ami puffaszt. Ez ellen meg majd rá fogsz jönni, hogy szép, egészséges böfögések jelentik a legjobb ellenszert. Semmi vészes. A vastagbéltükrözésnél is fújnak be levegőt, ami akár fájdalmas is tud lenni, ettől nehezebb is megszabadulni, ezért ennél a vizsgálatnál általában tényleg adnak nyugtatót/altatót.

Ha jól értem, neked a gyomorégés, gyomortáji panaszok indokolják a kivizsgálásodat. Ennek leggyakoribb oka a gyomor és nyelőcső sav okozta felmaródása, fekélybetegsége, ami CSAK gyomortükrözéssel mutatható ki. Relax! Pár millióan már túlélték a vizsgálatot.

2008. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hááááát nekem sokkal kellemesebb volt mint azt előtte pár "jófej" ismerősöm elmesélte.Nem viccelek,azt mondta egyyik,hogy megalázó vizsgálat,fájdalmas.

Elmentem rettegve,az járt a fejemben amit ez az ember mondott,és bepánikoltam.Először is fujtak Lidokain sprayt-a torkomba,hogy kiiktassák a nyelő/öklendező reflexet.Én már a lidokain spray től is öklendezek,valamiért nem szeretem(ki szereti???)Aztán rá kell harapni egy ilyen kemény műanyag kis izére,hogy vizsgálat közben ne csukd be véletlenül a szád.Aztán elkezdik a csövecskét(gumicső,kb. kisujj átmérőjű)levezetni a gyomorba.Nekem személy szerint SEMMIFÉLE nyelő/öklendező reflexem nem volt,azt se éreztem mikor lement a torkomon a cső.Alig hittem el.AZ az érzés máig bennem van mikor ment a gyomromban le,de nem fájdalom,egyszerűen csak éreztem.Még kellemetlennek se mondanám!

Matatott a csővel kicsit ott,semmi fájdalom,és egy pici levegőt pumpált a gyomromba,amitől enyhe-hangsúlyozom-ENYHE feszülés érzés lett a gyomorban,nem fájt egyáltalán,és egyidejűleg az a levegő jött felfelé is,és böfögtem hatalmasakat.Hihetetlen de kitört a röhögés belőlem,és emiatt mozgott a gyomrom,torkom,1-2 t öklendeztem, mivel a cső emiatt oda-odaért a torkom falához.Ezután fogta a doki a csövet,és nagyon óvatosan kihúzta.Ennyi volt,az sem fájt,és az elejétől a legvégéig a vizsgálat kb. 2 percet vett igénybe.Ebből kb. 1,5 percet volt a cső a gyomromban.Vagy nagyon óvatosan csinálta az orvos,vagy tényleg ennyire nem fájdalmas a vizsgálat,vagy csak én vagyok nagyon szerencsés,nem tudom,de SEMMI negatív érzésem nem maradt vissza ebből a vizsgálatból!!!!Máig nem hiszem el hogy ennyivel megúsztam!Vizsgálat után,kb. 10 perccel,ahogy kiment a lidokain hatása,megettem a reggelimet minden fájdalom,kellemetlenség és gond nélkül.Annyi maradt vissza,hogy még pár napig,vizsgálat után mikor a fogkefét betettem a számba,öklendeztem.Hogy miért,azt nem tudom.Mára az is elmúlt:))))

EGYET MONDOK NEKED:N.E. F.É.L.J.!!! Ha egy olyan hisztis ember,mint én,kibírtam mindenféle fájdalom nélkül,hidd el neked se lesz tőle bajod,és féjdalmad sem hiszem hogy lesz!Bátorság,és ne higyjél a sok horrorsztorinak ezzel kapcsolatban,nem igaz!

2010. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!