Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vénynélküli gyógyszertá...

Ignis Subdialis kérdése:

Milyen vénynélküli gyógyszertári szereket ismertek?

Figyelt kérdés
Mert mindig utólag derül ki, hogy az adott problémára amúgy létezik egy csodálatos gyógyító erővel megáldott, filléres gyógyszertári kutyulmány... Kenőcs, krém, ecsetelő, csepp, szirup, kúp, tabletta, por stb.

2021. szept. 23. 21:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Pontosan leírtam a kérdésben, hogy gyógyszertári szerekről, mixekről érdeklődöm.
2021. szept. 24. 15:55
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#9-es vagyok. Amiket leírtam, azok régebben gyógyszertárban kevert szerek voltak, elviekben kisebb patikákban még ma is keverhetik őket. A FoNo-s gyógyszereknek az összetevői elérhetőek a gyógyszerészek számára. Emiatt lenne jobb, ha pontosan leírnád mire akarsz gyógyszertári kenőcsöt, mixet, vagy egyebet, és aki ért hozzá az javasol.

Régebben például - ami ma sem lenne hülyeség - a szőlőzsírt amit ma ajakírnak is mondanak (nem tévesztendő össze az ajakfénnyel), a patikákban készítették, és a kiürült tartókat lehetett velük megtölteni. Manapság a kiürült tartókat, tégelyeket egyszerűbb kihajítani, mint újrahasznosítani. A gyógyszertáraknak a helyileg alkalmazott keverés miatt magisztrális díjat is kellett fizetni, talán ma már idejük sincs rá, ezért a legtöbb ilyen dolgot kiszervezték a Natúrland nevű gyógycuccokat forgalmazó cégbe.

Nem szenvednek a méricskéléssel, kevergetéssel, hanem csak megrendelik, és kész. Ettől még gyógyszertári / patikai szereknek számítanak, pont olyannak, amit keresel. A FoNo (ahogy már írtam: Formulae Normales) gyógyszerei, termékei mind ilyenek. Amiket felsoroltam MIND régen a patikákban, gyógyszertárakban keverték, a megadott receptura szerint, és a legtöbbjüket vény nélkül lehetett kapni.

2021. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!