Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember okosabbnak képzeli magát az orvosnál?

Figyelt kérdés

Egy pár éve figyelmes lettem erre az attitűdre, hogy jobban tudják mi kell maguknak, mint az orvos. Először családon belül vettem ezt észre, mikor vita alakult ki arról, hogy pl. a felírt gyógyszert nem hajlandó szedni több családtagom sem vagy amazt a gyógyszert kérik. A másik, hogy kétségbe vonják az orvosi diagnózist, hogy nem ez a baj, hanem az stb...


Ennél eggyel durvább kiadás történetesen az apósom, aki nyíltan vállalja, hogy a gyógyszeripart a kínaiak uralják, vezetik és az összes kezelőorvos, háziorvos, gyógyszerész, de még a legutolsó gyógyszertári pénztáros is ennek a rendszernek a kiszolgálója. Ennek megfelelően pedig gyógyszert se szed, orvoshoz se megy, pedig vannak bajai. Amióta pedig megjelent a covid, hadd ne mondjam, milyen hajmeresztő teóriák születtek a maszkról és az oltásról. Csak ez és az az oltás jó, mert az xy hírportál megírta.


Én úgy vagyok vele, hogy nem tudom, nem szólok bele. Ők diplomáztak belőle, ők szereztek ilyen-olyan fokozatot, miért lennék én az okosabb? Hallgatok és maximálisan bízok a háziorvosomban is, az oltást is felvettem és makkegészséges vagyok, kutyabajom (lekopogom).


A lényeg a lényeg, hogy a 90-es években és az ezredforduló éveiben nem nagyon voltak ilyen orvos-szkeptikusok..



2021. szept. 24. 17:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%

Örülj neki kérdező, hogy veled minden orvos jófej, de ettől még van olyan orvos aki nem az.

Keress rá bármelyik kórházra, és olvasd el a rossz Google értékeléseket. Mindenhol vannak szar orvosok, és sajnos ezek a rossz tapasztalatok nagyonis valódiak.

2021. szept. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
96%
Én nem gondolom, hogy okosabb vagyok náluk, de nem hiszek el gondolkodás nélkül mindent valakinek csak azért, mert dr. van a neve előtt és fehér köpenyt visel. Nagyon sok orvosnál jártam életemben, köztük voltak nagyon jók és felületes, pénzéhes, goromba fajták is. Tudnék mesélni nőgyógyászokról, fogorvosokról, bőrgyógyászokról, gyerekorvosokról, mindenkit lenéző főorvos urakról, de nagyon hosszú lenne. Voltak olyan betegségeim, amikből végül orvos nélkül gyógyultam ki, miután ők évekig nem tudtak rajtam segíteni. Ha nem olvastam volna utána alternatív módszereknek, most egy marék gyógyszert szedhetnék naponta.
2021. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
70%

"Így hogy bízzak meg benne? És elkér ezért 10 ezret..."

Számlát adott? És aztán visszamentél hozzá?

2021. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
Az apósod tuti fidesz szavazó.
2021. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
55%
Igazad van kérdező a jelenség létezik és egyre aggasztóbb méreteket ölt és ennek nem így kellene lennie. Csak tudod maguknak köszönhetik! Éppen most a covidpara idején a legdurvábban fokozódik a dolog. Három nagy csoport veszíti el végérvényesen és okkal az emberek bizalmát, az orvosok, a mainsream média és a politikusok. Kiérdemelték mind.
2021. szept. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%
Mert tényleg vannak nagyon hanyag orvosok, és én személy szerint nehezen bízok meg bennük, mert elég nagy a tét.
2021. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
87%

"Miért van az, hogy sok ember okosabbnak képzeli magát az orvosnál?"


Mert sok orvos idióta. Példa. Magán orvoshoz mentem volna, ami draga is. A telefonba ő már azt mondta, hogy hiába vizsgál meg úgy se talál semmit, de ő meg nem kezdi el kideríteni h mi lehet a baj...


Kértem máshoz időpontot. Ki is derült mi van.


Szóval néhány orvos alapból szarik mindenre.

2021. szept. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jelenség szerintem éppen a COVID alatt erősödött fel.

Tény, hogy vannak nem olyan jó orvosok (sajnos a háziorvosom az egyik ilyen), de mégis ők tudják kezelni a krónikus betegségeinket.

2021. szept. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%
OLvasd el a Halálos bizalom c. könyvet.
2021. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanazért, amiért okosabbnak képzelik magukat a tanárnál is, a mérnöknél is, meg úgy általában mindenki másnál.

Mások meg nem.

2021. szept. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!