Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember okosabbnak képzeli magát az orvosnál?

Figyelt kérdés

Egy pár éve figyelmes lettem erre az attitűdre, hogy jobban tudják mi kell maguknak, mint az orvos. Először családon belül vettem ezt észre, mikor vita alakult ki arról, hogy pl. a felírt gyógyszert nem hajlandó szedni több családtagom sem vagy amazt a gyógyszert kérik. A másik, hogy kétségbe vonják az orvosi diagnózist, hogy nem ez a baj, hanem az stb...


Ennél eggyel durvább kiadás történetesen az apósom, aki nyíltan vállalja, hogy a gyógyszeripart a kínaiak uralják, vezetik és az összes kezelőorvos, háziorvos, gyógyszerész, de még a legutolsó gyógyszertári pénztáros is ennek a rendszernek a kiszolgálója. Ennek megfelelően pedig gyógyszert se szed, orvoshoz se megy, pedig vannak bajai. Amióta pedig megjelent a covid, hadd ne mondjam, milyen hajmeresztő teóriák születtek a maszkról és az oltásról. Csak ez és az az oltás jó, mert az xy hírportál megírta.


Én úgy vagyok vele, hogy nem tudom, nem szólok bele. Ők diplomáztak belőle, ők szereztek ilyen-olyan fokozatot, miért lennék én az okosabb? Hallgatok és maximálisan bízok a háziorvosomban is, az oltást is felvettem és makkegészséges vagyok, kutyabajom (lekopogom).


A lényeg a lényeg, hogy a 90-es években és az ezredforduló éveiben nem nagyon voltak ilyen orvos-szkeptikusok..



2021. szept. 24. 17:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
83%

Ugyan arra a tünetre 3 orvos 4 féle diagnozist ad. A házi orvosom általában semmi érdemit nem tud mondani, segíteni, általában ezért járok patikushoz.

Amúgy meg kik azok az orvosok? Mert akiket te orvosként azonosítasz, azok 99%a fentről kap valamilyen irányt.

Az el se gondolkodtat, hogy számos orvos állt vele a covid kérdésbe, vakcinázásba, ök akkor nem is igazi orvosok, vagy mi?


Semmelweist ugyanilyen okos orvosok csinálták ki, mert mindenhez is értettek. Nyilván könnyű az életről a felelősséget eltolni az "orvos mondta, akkor azt csinálom" gondolkodással, csak nem mindenki vágyik erre.

2021. szept. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
73%

Hagy mondjak én is egy példát:


Az orvos azt a tápszert írja fel a babáknak, amelyik márkával szerződésben van, és pénzt kap érte.

Az én babámnak felírt egy rakás Bebát, hiába mondtam hogy szenved tőle, fáj a hasa, nincs kaki napok óta, még segítséggel sem. Hiába, adta tovább a recepteket, hogy azokat váltsam ki mert majd valamelyik "csak jó lesz".

Végül magamtól kísérleteztem ki, hogy melyik tápszer a jó az én babámnak, és megvettem a másikat teljes áron. Ennyire érdekli a dokit a baba jóléte...

2021. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
78%

az apósod elég szélsőséges példa.

egyszerűen arról van szó, hogy ha mondjuk ritkább emésztési zavarod van, jó eséllyel a büdös életben nem fognak/akarnak rájönni.


majdnem 30 éves koromig durva problémáim voltak, gyakran lerobbantam. a háziorvosom konkrétan kiröhögött, mikor felvetettem, hogy sztem a tej és glutén megemésztésével lehetnek problémák.

sok orvosnál jártam, egyik sem talált semmit, volt, aki megállpította, h lelki (!) eredetű a problémám. meguntam, csináltattam teszteket (nyilván utánaolvasás után) saját pénzemen, ki is derült, h tej- és gluténérzékeny vagyok.

öcsém hisztamin intoleranciája ugyanígy derült ki.

„Ők diplomáztak belőle, ők szereztek ilyen-olyan fokozatot, miért lennék én az okosabb?”

talán azért, mert arra képtelen a többségük, h az egész ember nézzék úgy en bloc. idő sincs sincs rá. végigmennek a leggyakoribb betegségeken, ha egyikben sem szenvedsz, széttárják a karjukat, hogy „biztos lelkik okok miatt van”.

a 12esnek meg igaza van: nem szabad h bárkit is elvakítson a tekintélytisztelet.

2021. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
58%

"Végül magamtól kísérleteztem ki, hogy melyik tápszer a jó az én babámnak"

És azóta is ahhoz a dokihoz hordod a babát?

2021. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
81%

"nem szabad h bárkit is elvakítson a tekintélytisztelet"

Ha egy orvos rászolgál arra, hogy ne tiszteljék a tekintélyét pl. azzal, hogy nem dolgozik elég lelkiismeretesen, csak széttárja a karját ahelyett, hogy további kivizsgálásra küldené a beteget, stb., az oké. De nagyon sokan eleve hülyének néznek minden orvost egy-egy ilyen eset miatt, ami viszont nagyon nem oké.

2021. szept. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
28%

Ez komplexebb kérdés, kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy az összes kazánszerelő h.lye, mert csak a 3. tudta megoldani a gondot, az egyiknek pedig én is tudtam új dolgot mondani.

De ugyanez lehet a fodrászoknál is, két nőt is ismerek, akik esküvő előtt bőgtek, mert a javasolt fodrász szörnyű munkát végzett.

Az orvosok között is vannak olyan esetek, hogy a fejem fogom: bemegy a beteg tankönybe illő tünetekkel, sőt még mondja is a (helyes) diagnózist, de a kolléga valami orbitális h.lyeséggel hazaküldi...


Minden szakmában vannak kretének, az orvosok sem kivételek. A majdnem 200 fős évfolyamból én is tudnék kb. 10 olyan embert mondani, akikre egy kutyát nem bíznék, nemhogy egy családtagom életét. De attól, hogy valaki találkozik egy kontárral, még nem lesz szakértő. Az általánosítás pedig szintén káros.


Ha nekem nem indul a kocsi és a sarki szerelő se tudja megcsinálni, akkor nem az a megoldás, hogy "az összes autószerelő vagy kontár vagy pedig eladta a lelkét az újkocsi-lobbi világösszeesküvőknek, de a neten azt olvastam, hogy a tankba kell húgyozni és beindul. Ha mégsem indul, akkor nem húgyoztam bele eleget". Hanem az, hogy elviszem egy másik szerelőhöz. Ennek ellenére sok ember úgy gondolkodik, ahogy az idézőjeles példában írtam...

2021. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ez annak köszönhető, hogy mint a legtöbb szakmában, itt is sok az olyan személy, aki vagy nem tudja mit csinál, vagy egyáltalán nem is érdekli - tehát nagyobb az esély arra, hogyha valaki orvoshoz megy, ilyen embert fog ki. Az ember agya pedig szereti megmagyarázni, leegyszerűsíteni a dolgokat, tehát általánosít. Ha gyógyszert ír fel, biztos azért teszi, hogy a gyógyszerlobbit támogassa, ha nem ad gyógyszert, akkor a spektrum másik vége, és így tovább. Nem azt mondom, vannak ilyen orvosok, de túlzás lenne mindig minden esetben rámondani az orvosokra, hogy mindegyikőjük xy tulajdonsággal rendelkezik.
2021. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
44%

27-es vagyok, azt még hozzátenném, hogy sajnos sok ember gondolkodása halad visszafelé a "középkorba". Régen, mikor a járványokra nem volt még megelőző kezelés, vagy gyógymód, mindenki valami ilyesmire várt. Jelenleg vannak védőoltások, gyógyszerek, mindenféle belső- és külsőleges szerek, viszont mivel semmi sincs mellékhatások nélkül, egyből kitalálják, hogy ha orvoshoz megyek/beoltatom magam, akkor leszek beteg, stb. És sajnos az oltásellenesség már nagyon nagy teret nyert, bizonyos országokban már olyan betegségek ütötték fel a fejüket újból, melyek visszahúzódtak, vagy majdnem egészen el is tűntek. Szóval számomra is ijesztő ez a helyzet.

Ennek ellenére fontos a dolgokat megkérdőjelezni. Ha valaki úgy gondolja, hogy az orvosa nem megfelelő kezelést ad, konzultáljon más orvossal, stb. Meg lehet ezt is oldani, vannak olyan orvosok, akik tényleg nem tudom, hogy mit keresnek a székükben, de vannak nagyon jó ellenpéldák is.

2021. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
32%

""az összes autószerelő vagy kontár vagy pedig eladta a lelkét az újkocsi-lobbi világösszeesküvőknek, de a neten azt olvastam, hogy a tankba kell húgyozni és beindul. Ha mégsem indul, akkor nem húgyoztam bele eleget""

:DD

2021. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!