Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember okosabbnak képzeli magát az orvosnál?

Figyelt kérdés

Egy pár éve figyelmes lettem erre az attitűdre, hogy jobban tudják mi kell maguknak, mint az orvos. Először családon belül vettem ezt észre, mikor vita alakult ki arról, hogy pl. a felírt gyógyszert nem hajlandó szedni több családtagom sem vagy amazt a gyógyszert kérik. A másik, hogy kétségbe vonják az orvosi diagnózist, hogy nem ez a baj, hanem az stb...


Ennél eggyel durvább kiadás történetesen az apósom, aki nyíltan vállalja, hogy a gyógyszeripart a kínaiak uralják, vezetik és az összes kezelőorvos, háziorvos, gyógyszerész, de még a legutolsó gyógyszertári pénztáros is ennek a rendszernek a kiszolgálója. Ennek megfelelően pedig gyógyszert se szed, orvoshoz se megy, pedig vannak bajai. Amióta pedig megjelent a covid, hadd ne mondjam, milyen hajmeresztő teóriák születtek a maszkról és az oltásról. Csak ez és az az oltás jó, mert az xy hírportál megírta.


Én úgy vagyok vele, hogy nem tudom, nem szólok bele. Ők diplomáztak belőle, ők szereztek ilyen-olyan fokozatot, miért lennék én az okosabb? Hallgatok és maximálisan bízok a háziorvosomban is, az oltást is felvettem és makkegészséges vagyok, kutyabajom (lekopogom).


A lényeg a lényeg, hogy a 90-es években és az ezredforduló éveiben nem nagyon voltak ilyen orvos-szkeptikusok..



2021. szept. 24. 17:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%

Nem akarlak megsérteni, mivel családtagokról beszélsz, de ezért kéne IQ szinthez kötni az internet használatát.

Te jól gondolkozol, ők pedig a face, és a média agymosásának áldozatai, vagy a múltban élnek.

De, mégegyszer mondom, ne vedd magadra.

2021. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%

Nekem egyszer egy magán bőrgyógyász ekcémának diagnosztizálta az arcomon lévő hajszálértágulatot, ami egész életemben ott volt. Még én, tizenévesként is tudtam, hogy semmi köze nincs az ekcémához.


Nőgyógyászokhoz is hiába járok évek óta, egyik sem hajlandó kenetet venni és laborba küldeni, pedig én civilként is tudom, hogy szükség lenne rá. Azért ezért nehogy már nekem kelljen könyörögni a magán orvosnak... végül magamat kezeltem ki, mert az orvos csak a vállát vonogatta.


Gyerekorvos ugyanez. Sokszor bebizonyosodott már, hogy én, mint az anyja aki ismeri a gyereket jobban tudja mi kell neki mint az orvos, aki tankönyvből diagnosztizál.

2021. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Senior Séf ***** válasza:
78%

De bizony a 90-es években és az ezredforduló éveiben, vagyis az autoimmun megbetegedések robbanásszerű terjedésekor is voltak már ilyen orvos-szkeptikusok. Azóta eltelt 20 év, és az akadémikus orvoslásban még mindig csak tanácstalanul széttárt karokra futja. És a British Medical Journal szerint még kb 12 évig ez így is marad, míg a 2015-ös felfedezések beépülnek a protokollba.

Egyébként meg kinek kellene legjobban ismerni a saját tested működését, ha nem neked? Csak könnyebb szarni az egészre, és a dokikra kenni a felelősséget.

2021. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Az orvosok nem Istenek, csak szólok. Engem például simán diagnosztizáltak félre, tüdőgyógyász nem ismert fel(sőt, nem gyanakodott, így nem küldött röntgenre) tüdőgyulladást stb.Ez nem ma volt, internet nélkül is ment, szóval "orvos-szkeptikusok" régen is voltak, ha volt rá okuk.
2021. szept. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

#2


Én mindent megszoktam beszélni a háziorvosommal és mindig kérdőmondatba bugyolálom az én meglátásaimat, ,,könyörgéseimet" is, aztán vagy egyetértünk, vagy pedig nem. Sok ember zsebében eleve a bicska kinyílik a fehér köpeny láttán, pedig ha jófej vagyok (ha kell pénzileg is sajnos) ők is jófejek. Vagy csak eddig mindig szerencsém volt.


De mikor gyerek voltam anyámék mindig azt mondták, hogy csináld ezt meg azt mert a doktor bácsi ezt és azt mondta. Amikor a 90-es években gyerek voltam, amit a doktor bácsi mondott, az volt a szentírás. Ma meg..?

2021. szept. 24. 17:49
 6/29 anonim ***** válasza:
72%
Nem bíznak az orvosokban
2021. szept. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

#2 válaszoló vagyok



Szerinted én nem ezt teszem? Én is mindig udvarias, jófej vagyok, megis mosolyogva köszön el tőlem a doki, miután random felírt egy gyógyszert vizsgálat nélkül. Említem neki a labor vizsgálatot (tenyésztés), azt mondja használjam a gyógyszert, aztán ha nem hat majd menjek vissza. Miközben adtam neki egy listát 50 gyógyszerrel, amit már felírtak nekem más orvosok, és nem hatott. Képzelheted, az a gyógyszer sem hatott amit a szóban forgó doki írt fel.

Így hogy bízzak meg benne? És elkér ezért 10 ezret...

2021. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
Egy családtagunk betegsége miatt 15 éven át az egészségügy minden bugyrát bejártuk. Az orvosok között pont annyi félcédulást tapasztaltunk minden megkérdőjelezhetetlen tudásút. Meglepően sok a hülye köztük.
2021. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

Rossz tapasztalatok miatt. Sajnos én is tudnék mesélni bőven, még állatorvosokkal kapcsolatban is :(

Attól, mert valaki elvégezte az orvosi egyetemet, nem lesz isten, mint ahogy írta is valaki.

2021. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%
Az orvos, mint minden ember megvehető.
2021. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!