Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más is tud zúgó illetve...

Más is tud zúgó illetve recsegő hangot hallatni a fülével?

Figyelt kérdés

Persze ezeket csak én hallom. A recsegés az akkor jön, amikor csak úgy magamtól kiegyenlítem a nyomást a fülemben. Olyan, mintha ásítanék (akkor is recseg). Amikor ez csinálom, és beszélek, olyan mintha a fülemben hallanám, ha pedig befogom az orrom, és belefújok/szívok (még mindig ebben az állapotban) akkor tudom szabályozni a nyomást, vagy nem is tudom... A zúgó hang pedig csak simán zúgó hang. Talán még annyi, hogy ha zúgatom akkor a többi külső hang halkabban hallatszik.

Más is tud ilyet? Ha igen, akkor mi történik? Ha nem, akkor meg hogy csinálom?


2008. dec. 11. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
érdekes kérdés, én is tudom ezt csinálni, de választ nem tudok sajnos adni mert nem tudom mitől van ez
2008. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem is megy a dolog.

Nem vagyok egy nagy fizikus, de szerintem a dobhártyával van kapcsolatban. Hiszen a levegő nyomása a dobhártyára nehezedik, változó nyomásra pedig rezegni kezd, gondolom ez ad ki "recsegő-zúgó" hangokat, amiket csak az egyén hall.

A recsegtetésnél csak egy kicsit rezdül meg a hártya.

Zúgatásnál hosszabb ideig fejt ki nyomást a levegő a dobhártyára, ezért az kifeszül és emiatt a külvilágból érkező impulzusok 8szintén rezgetés formájában) nem tudnak olyan erővel hatni rá, ezért halkabban észleljük.

Uff, remélem, nem írtam nagy zagyvaságokat...:)

2008. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És hogy szüntetitek meg? Nekem évek óta zúg a fülem folyamatosan (nem én zúgattam), nem tudom megszüntetni. :( Inkább ne szórakozzatok vele szerintem, nehogy úgy maradjon.
2008. dec. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!