Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet szívrohamom vagy szívbet...

Lehet szívrohamom vagy szívbetegségem 17 évesen?

Figyelt kérdés

Kb egy hete nagyon rosszul érzem magam. Nagyon gyakran fáj a mellkasom közepe vagy baloldala. Néha a gyomrom és szintén gyakran a hátam karom és vállam a bal oldalon. Gyakran fáj a fejem hátul (ami nálam szinte mindig azt jelzi hogy vagy aacsony vagy magas a vérnyomásom) plusz a pulzusom is 80-100 nyugalmi helyzetbe (bár az nekem mindig is ilyen vol)

Viszont. A nyár közepén korházba kerültem és akkor csináltak nekem mindenféle vizsgálatot. Többek között ekgt és szívultrahangot. Ami szerint akkor teljesen egészséges voltam. Szóval az lenne a kérdésem hogy ilyen rövid idő alatt kialakulhat ilyennprobléma vagy csak beképzelem az egészet? (((Nem vagyok se elhízva és nem is dohányzom)))



2021. okt. 4. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább valami pánikbetegség lehet vagy szorongás okozza.

Vérnyomásod mennyi szokott lenni,nem ártana egy Holter és 24 órás EKG.

2021. okt. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Alltalába 110/70 és egyből megérzem ha feljebb megy
2021. okt. 4. 10:15
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Szívroham előtt -akár napokkal- a bal vállba szokott a fájdalom jelentkezni.

Egy kivizsgálás nem árthat.

2021. okt. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a szüleim nem hisznek nekem szóval nem engednek kivizsgálásra. Ezért érdekelne hogy ez mennyire lehet komoly mert akkor legfejjebb magamra hívom a mentőket
2021. okt. 4. 10:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz fiatalon is szívbeteg.
2021. okt. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Beképzeled, már kiszürték volna nyáron, ha baj lenne a szíveddel. Pánikbetegség lehet és a reflux is eszembe jutott, az is mellkasi fájdalommal jár. Savlekötöt, rennie-t nyugodtan kipróbálhatod, nem árt, hátha a savtól van.
2021. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem engednek orvoshoz??

(Bolondok talán?!)


Ok nélkül ne tedd, de ha rosszul vagy, akkor nyugodtan hívd ki a mentőket, ők meg ha úgy találják, akkor bevisznek egy kórházi kivizsgálásra.

Ott meg van a szükséges tudás és géppark ahhoz, hogy alaposan kivizsgálják a bajodat.


(Javaslom, hogy a mentősnek súgd a fülébe, hogy nem engedtek a szüleid orvoshoz.)

2021. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Szívrohamnak kicsi az esélye, egyéb szívbeteg lehetsz, de ezt észrevették volna. Szorongás, pánik, és reflux is csinál ilyet. Ha nagyon szarul vagy, kihívhatod a mentőket nyugodtan, egy kivizsgálás nem árthat. Amúgy van egy egyszerűbb módszer is. Kérsz pl nagymamától egy frontint, xanaxot (nyugtató). Ha érezhetően jobban leszel tőle, akkor idegi alapú a gond, mert a nyugtatók nem hatnak a szívbetegségekre.
2021. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha bevitetem magam a mentősökkel kivizsgálásra és kiderül hogy semmi bajom, pszichiátriára csukhatnak? Mert most ezt mondják a szüleim, hogy ezért ne menjek korházba
2021. okt. 5. 17:03
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

NEM!

Ha nem találnak semmit, akkor az orvosok lesznek a legboldogabbak, hogy nem foglalsz el feleslegesen egy betegágyat.

Vagyis nem kell félned a szüleid jóslatától.


Amúgy, ha a szüleid ezzel fenyegetnek, hogy "pszichiátriára csukhatnak" mert bolond vagy, akkor mond meg nekik, hogy ezt csak tőlük örökölhetted.

:)


Tehát:

Ha rosszul érzed magadat, akkor hívd az orvosi ügyeletet, vagy a mentőt.

2021. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!