Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg káros megfázás esetén...

Tényleg káros megfázás esetén a "divatos" gyógyszereket szedni? Miért, mit okozhatnak?

Figyelt kérdés

Úgy körülbelül fiatal felnőtt koromig nagyon ellene voltam a gyógyszereknek. Vitaminokkal, gyógyteákkal, mézzel, fokhagymával kúráltam magam felsőlégúti nyavalyák esetén, mondanom sem kell, NULLA sikerrel, eltartottak 1,5-2 hétig, erősek voltak és gyakran mentek át hörghurutba.

Manapság már iszom a NeoCitrant, bomba hatása van. Tudtommal csak tüneti szer, bár elméletem szerint már azzal is segíthet, hogy csökkenti a nyálkahártya duzzanatát és a váladéktermelést. Mostanában csak kb. 3 évente van hörghurutom, a nátháim az átlaghoz képest hosszúak, de nem túl erősek, sőt, mondhatni enyhék.


Mit árthat a NeoCitran? (Vagy akár Coldrex vagy egyéb hasonló.)


2021. okt. 5. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Paracetamol van bennük, amit könnyű túladagolni. Màjkàrosodàst okozhat. Extrèm túladagolasba- ami inkàbb a tablettas verziòra jellemző- simàn bele lehet halni.

Mivel nagyon sok gyógyszernek ugyanez a hatoanyaga, ez is megkönnyìti a túladagolast.

Sokan nem veszik komolyan, hogy nem lehet mellè inni, mert ,,csak" egy porròl van szò.

2021. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki odafigyel mindezekre? (egyébként sok mást is túl lehet adagolni, vitamint is)
2021. okt. 5. 23:18
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Igen, tüneti sher, attól hogy a duzzanatot leviszi, a szervezetednek nem lesz könnyebb.

A betegség érzés azért van, hogy maradj a picsádon, pihenj, feküdj.

Amfetamint is szedhetsz ha nem akarod érezni, hogy beteg vagy. Ezek a cuccok nem segítik a gyógyulást.

2021. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én még életemben nem voltam levert, fáradt megfázva, nem kívántam fekvést, ha valamiért feküdtem, nem gyógyultam gyorsabban.



Viszont a NeoCitran után tényleg valamivel gyorsabb és nincs hörghurut.

2021. okt. 5. 23:25
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: ami a neocitrantól varázsütésre elmúlik, az nem betegség :)
2021. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért 1-1,5 hét sokszor az a varázsütés. De nélküle 2-3 hét. Komolyan, nálam standard volt, hogy 3 hét múlva még fújom az orrom, ha nem épp hörghurutom volt.
2021. okt. 5. 23:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Szedjed csak a hörgőtágítót, ha attól úgy érzed hamar gyógyulsz.
2021. okt. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!