Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyton hideg lábakra/kezekre...

Folyton hideg lábakra/kezekre megoldás?

Figyelt kérdés

Egész életemben hideg volt a lábam és kezem is - akár nyáron is. Meg tud őrjíteni, hogy még tél sincs, de már nem tudok élni melegvizes palack nélkül. Plusz vizesedik/izzad is a lábam, ami miatt napi 3-4x zoknit kell cserélnem. A forrú zuhany, lábfürdő hatása is csak pár óráig tart. Ha megyek valahova, akkor is folyamatosan zokint kell cserélnem, mert átfagy, átvizesedik (nem büdös, hanem nyers/ nedves lesz). Most munkát keresek,de amikor dolgoztam is többször zoknit kellett cserélnem, ami körülményes volt. A zoknicsere is csak pár órát bír ki.

De maga a testem sem akar sose felmelegedni. Ha reggel kiszállok az ágyból pl pisilni és visszafekszem, akkor éppen nem hideg a helyem - vagy ha ülök kanapéban is: másoknak mindig olyan kellemes meleg a helye miután felállnak, nekem meg szinte semmi.

Doki nem tud ezzel sose mit kezdeni, nem is érdekelte soha. Genetika elvileg, de akkor is botrányos, hogy nem lehet ellene kezdeni semmit. Az egész ősz, tél, tavasz ezzel telik el, hogy a lábamat próbálom melegen tartani. A kezem se semmi, de onnan legalább nem tudok felfázni - mert persze, hogy arra hajlamos vagyok :/ . Más betegségem elvileg nincs, max enyhe vérszegénység, ami doki szerint nem vészes. (26 éves lány vagyok.)

Van más is így ezzel? Valami jó megoldása nem lenne valakinek?



#végtag #hidegkéz #hidegminden
2021. okt. 6. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
hosszúaka végtagjaid? akkor elő szokottfordulni ilyen.
2021. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
154 centi a magasságom, még senki nem mondta, hogy hosszú lenne a lábam, de a kezem talán hosszúnak mondható, főleg az ujjaim :D.
2021. okt. 6. 21:47
 3/6 anonim ***** válasza:
pegi kistermeűeknek. elvileg jobb a vérkeringésül.
2021. okt. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kistermetűeknek. ha rövidebbek a végtagjaik is. ha hosszabb akkor nehézkesebb lehet, ezért fázhatsz.
2021. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge a keringésed és/vagy alacsony a vérnyomásod. Kávé, torna elvileg javítja.
2021. okt. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hú 5-ös igen, el is felejtettem írni, hogy a vérnyomásom átlagban 80-90 (nem is volt szerintem olyan, hogy 100 felé menjen - pedig egész gyakran mérem)...

Akkor csak az lehet a gond, lehet másik dokit is meg kellene kérdeznem (az enyém folyton azt mondja, hogyha nem szédülök,akkor nincs baj - de mégsem hiszem, hogy ez normális). Kávét sajnos nem szeretem, de nézek akkor valami jó reggeli, esti tornát és erős teát, hátha a kettő együtt segít majd (régen sportoltam, táncra is jártam, mégis megvolt ez a probléma).

2021. okt. 6. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!