Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki nem szedi rendszeres...

Ha valaki nem szedi rendszeresen a vérnyomáscsökkentőt ,mert nem akarja,mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés

Nagymamám 70 éves, 20 éve magasvérnyomással küzd, kapott gyógyszert ,viszont mindig mondja,hogy már jó ideje nem veszi be, egyébként semmilyen gyógyszert nem kell szednie,amúgy se venné be , fél a mellékhatásoktól. Csak akkor rág el egy db-ot ,mikor felmegy neki 200 körülire. Volt olyan eset,hogy meg se mérte a mérő (220ig mér)... Most volt nemrég belgyógyászaton, mert egész nyáron szédült ,rosszul volt,200as vérnyomás mellett pulzusa lement 45-55 közé,stb, és felírtak neki egy másik gyógyszert ,a nevét nem tudom, kiváltotta,viszont bevenni nem veszi be. Azt mondja, 40cm hosszan írják a mellékhatásásokat (sepsis,gégeödéma,egyéb súlyosabb ,plusz gyomorfájdalom,hányinger, hányás, fejfájás, szédülés, hasmenés, stbstb).

Mondtam neki,hogy ezt muszáj szedni,mert aztán attól van rosszul... Szerintem az aortaszűkülete is ettől alakult ki,meg a veséhez is köze van,na mindegy

Aki tud valami infóval szolgálni, hogy mégis milyen módon próbáljam rávenni (bár tudom,kb esélytelen,mert csökönyös ilyen téren),hogy mégis jó lenne,ha úgy szedné ,ahogy el lett mondva?



2021. okt. 7. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezen te nem fogsz tudni változtatni.

Amit esetleg megpróbálnék,az étrend kiegészítők,gyógyteák, amelyeknek vérnyomáscsökkentő hatása van, hátha arra hajlana.

Igazából ez az ő döntése

Ami miatt problémás esetleg,hogy egy magas vérnyomás következtében kialakult agyvérzés pl okozhat olyan bénulást,ami miatt ápolásra szorul..ez különösen nagy terhet tud róni egy családra.

2021. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!