Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig kell még vérnyomáscsökk...

Meddig kell még vérnyomáscsökkentőt szednem?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Már 3 hónapja szedem. Az első Covid elleni oltás után 2 héttel jött elő nálam a magas vérnyomás. Akkor kaptam rá gyógyszert és azt mondta az orvos, hogy ez átmeneti lesz, méregessem a vérnyomásomat minden nap 3-szor és mikor már kezd csökkenni, akkor el is hagyhatom a gyógyszert. De ez nem következett be. Sőt, lehet hogy emelni is kellene, mert mostanában szinte minden mérés 130/85 körüli értéket ad. A családban senki sem szed vérnyomáscsökkentőt, így nem tudják hogy meddig kellene szednem.

2021. szept. 12. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Amíg az orvos azt mondja.
2021. szept. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Megkérdezhetem: mit szedsz?
2021. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az orvos azt mondta, hogy valószínűleg csak 2-3 hétig kell szednem. Azóta beszélt anyum vele, azt mondta, hogy akkor szedjem tovább.

Norvasc a neve a gyógyszernek.

2021. szept. 12. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Pfizert kaptad?
2021. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen. Tudtommal csak azt lehet.
2021. szept. 12. 22:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de életed végéig szedned kell, ha már ennyi idő alatt nem rendeződött, sőt emelni kell az adagot.
2021. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy élete végéig szednie kell, majd kiderül idővel :)


Ezért sem oltatnám be magam, főleg nem pfizerrel.

2021. szept. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az nagyon nem jó, ha életem végéig szednem kell 😥

Az osztálytársaim közül 2-en is kaptak ugyanígy oltás után vérnyomáscsökkentőt, de ők pár hét után el is hagyhatták. Még azért reménykedek, hogy hátha elmúlik és leállhatok vele.

2021. szept. 14. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!