Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fekvőtàmaszozás miatt megfájdu...

Fekvőtàmaszozás miatt megfájdulhat a derekam?

Figyelt kérdés
Eddig soha nem volt derékfájásom, de 1 hónappal ezelőtt elkezdett egy kicsit fájni, fél évvel ezelőtt elkezdtem edzeni, 1 héten kb 5x csinálok 40 fekvőtámaszt(különböző fajtáit), és amikor elkezdett fájni a derekam akkor azt tanácsolták, hogy ne hagyjam abba az edzést, mert az csak segíthet rajtam. Múlthéten vasárnap fekvőtámaszozás közben éreztem, hogy valami történt a derekamnál, szóval abbahagytam, lepihentem, majd hétfőn amikor felkeltem akkor még nem éreztem semmi bajt sejtőt, de olyan dél körül elkezdett annyira fájni a derekam, hogy a jobb combomba is kisugároz, emiatt nem tudok normálisan állni se járni. Azóta nem csinálok semmilyen edzést, gondoltam hogy előbb utóbb begyógyul, de ma már péntek van és szinte ugyanúgy érzem magam. A fekvőtámaszozás lehet az oka? Lehet hogy rosszul végeztem el a mozgásformát?
2021. okt. 8. 02:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem hogy a fekvőtámaszozás miatt fájdult meg a derekad.

Akkor az elején kellett volna hogy fájjon, mert új volt neki a terhelés.

Nem emeltél fel valami nehezet?

Az izmok a hátban könnyen begörcsölnek... én pl jó pár év kihagyás után elmentem thai-box edzsére, nagyon megterheltem a hátam, és ugyanazt éreztem mint te. 4 napig brutálisan fájt, néha úgy éreztem összeesek helyben, annyira görcsben voltak még akkor is az izmaim. Egy erős, jó masszásra menj el, hogy a begörcsölt izmokat kimasszírozzák... nekem nagyon jót tett.

2021. okt. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"és amikor elkezdett fájni a derekam akkor azt tanácsolták, hogy ne hagyjam abba az edzést, mert az csak segíthet rajtam."


Ez volt az első hibád, hiszen a szervezeted jelezte a problémát, csak te figyelmen kívül hagytad.


"Múlthéten vasárnap fekvőtámaszozás közben éreztem, hogy valami történt a derekamnál"


Ez pedig a második hiba, mivel ekkor húzhattál meg egy, vagy több izmot a derekadban is.


Amíg nem jutsz el orvoshoz.


Tigris tapasz:

[link]


Persze csak akkor, ha nem túl érzékeny a bőröd a kámforra, mentolra, szegfűszeg olajra, borsmentára.

A zacskó 4 vastag tapaszt tartalmaz, amit hosszában félbe lehet vágni, és akkor egy-egy fél tapaszt felhasználhatsz a derekad két oldalára. Ha elég csak egy fél középre, akkor 8 alkalommal tudod felhasználni. Éjszakára ne hagyd fenn, mert irritálhatja a bőrt. Emiatt maximum 2x ragaszd ugyanoda a csíkokat. Éjjelre csak akkor használhatod, ha este kezded el a kezelést, viszont akkor nappalra nem tudsz feltenni újat. Egy tapasz kibírja csere nélkül a nappalt. Ha netán leizzadod, tapaszd vissza, akár úgyis, hogy feljebb-lejjebb tapasztod. Ha már nem ragad (de ez nem valószínű), akkor cseréld.


Ez a fajta krém is nagyon sokat segített:

[link]


Mellette szedhetsz kapszulát (gyógynövényes):

[link]


Egy értékelő ezt írta a zöld kagylós kapszuláról:

"★★★★★5/5 csillag. Orsika · 6 hónapja

Csodaszer

3 hete kezdtem el használni a kapszulát. A bal térdhajlatom évek óta fáj, vannak/voltak/olyan napok,amikor még a lépcsőn való közlekedés is nagy fájdalommal járt. Már 2 hét után éreztem a hatást, és egyre jobb a helyzet. Egyszerűen hihetetlen hogy a fájdalom amivel azt hittem, meg kell tanulnom együtt élni, egy ilyen kapszula hatására elmúlhat. Még csak 3 hete szedem, és biztos vagyok benne hogy a kúra végére teljesen elmúlik a panaszom."


Nyilván nem három nap-egy hét alatt hat.


Én ezt szedtem eddig: (derék és térd fájdalomra)

[link]


Ezt is ki akarom próbálni az előző helyett, mivel ebben is van kurkuma:

[link]


Az elsőben csak a sima zöld kagyló van, és zselatin.

Amit eddig szedtem, abban Kurkuma őrlemény, citrus bioflavonoid, kollagén (II. típusú), hyaluronsav, zselatin van.


A kurkumás zöld kagyló kapszulában pedig: kurkuma kivonat (Curcuma longa), zöldajkú kagyló koncentrátum (Perna canaliculus), zselatin, kondroitin-szulfát, csüdfű gyökér kivonat (Astragalus membranaceus).


Egyébként orthopaedia szakrendelés felkeresése ajánlott, illetve, ami még segíthet: gyógymasszázs.

2021. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a combodba sugároz az baj. Akkor felejtsd el az előttem szóló vackait, menj orvoshoz, a sérvtől kezdve az isiászon át sok minden lehet. Egy harántizom húzódása nem sugároz combba.
2021. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így van, ez idegi. Szépen megnyomtad, mert eszetlenül csináltad.
2021. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínű hogy hétfőn majd elmegyek a háziorvoshoz, aki remélem tovább irányít máshova.
2021. okt. 9. 00:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Mikor egykezes fekvőtámaszt kezdtem el nekem is gyakran fájt a derekam, mikor még nem volt elég erős a törzs izomzatom. Tekeredik a gerinc
2022. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!