Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki egészséges, az tényleg...

Aki egészséges, az tényleg teljesen jól van? Az emberek mekkora hányadát teheti ez ki?

Figyelt kérdés
Aki egészséges, annak nem fáj rendszeresen semmije, se a feje, se a dereka, se más, nem puffad, nem ég vagy fáj rendszeresen a gyomra, nem váladékos a torka, nem zúg a füle, nem köhög, mindkét orrán teljesen jól kap levegőt stb? Tehát vannak emberek, akik totál tünetmentesek és totál jól vannak?
2021. okt. 10. 23:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de egynek én is itt vagyok. 49 éves vagyok.
2021. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nagyon ritka az ilyen ember, ha egyaltalan van.
2021. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
62%
Fiatalkoromban ezt jelentette. De ma már minden bajom van, kész vicc, mindennap másvalami fáj.
2021. okt. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
Én alapvetően egészségesnek gondolom magam. Kb. havonta 1x fáj a fejem, de nagyon ritka, hogy fájdalomcsillapítót kell bevennem, talán évente 2x. A fülem kb. 20 éve zúg, de csak akkor tűnik fel, ha totál csend van, úgyhogy nem igazán zavar. Semmi más tünetem nincs. Évekkel ezelőtt még voltak emésztési problémáim, légúti allergiám is, de amióta egészségesebben táplálkozom, ezek megszűntek. A derekam pedig azóta nem szokott fájni, amióta rendszeresen edzek.
2021. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
52%
Nincs egészséges ember, csak még nem tudja, hogy beteg. Az orvostudomány soha nem lesz képes megszüntetni a betegséget. A Biblia feltárja mi ennek az oka!
2021. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Nekem fájdalmaim nincsenek, cserében van sok más. Konkrétan 5 perc nincs, amikor ne lenne valamilyen tünetem. És hipochondernek szoktak tartani, itt az oldalon pláne. :D


A fenti kérdés alapból eszembe jutott, hogy van-e, akinek semmilyen kellemetlen tünete nincs rendszeresen sehol sem.

2021. okt. 11. 11:35
 7/42 anonim ***** válasza:
Inkább úgy van, hogy sokaknak nem fáj semmije, de amúgy van valami betegségük, csak még nem tudják.
2021. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
91%

Egy éve voltam utoljára beteg, a strandon összeszedtem valamit. Előtte se voltam beteg, nem jellemző rám a betegeskedés. Azóta semmi. Max a derekam fáj nagyon-nagyon ritkán akkor, ha helytelenül ülök vagy sokat fekszem.

Fejem nem fáj, torkomat nagyon óvom. Menstruáció előtt szokott fájni a hasam, de tudtommal az nem betegség. Orrom nem folyik, nincs allergiám, nem puffadok, nem ég a gyomrom.


A megelőzés híve vagyok. Nem véletlenül vagyok egészséges, mert azért napi szinten teszek testileg és lelkileg egyaránt.


Nagyon kis százaléka hazánkban az egészséges emberek aránya. Pl. rengeteg az elhízott, ami már magával hordoz rengeteg betegséget. Rákos megbetegedésben is világélbolyban vagyunk sajnos.

Ahogy idősödünk, úgy leszünk egyre betegebbek, már aki. A szervezet nem felejt, behajtja a későbbiekben a számlát kamatostul. Ezért célszerű az egészséges mozgásban gazdag életmód, hogy megelőzzük a betegségek kialakulását. Nem minden 70 éves vonszolja magát és betegeskedik, de ezért tenni is kell.

2021. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Ha lenne egy krónikus betegséged, akkor nem mondanád - kissé lenéző éllel -, hogy csak tenni kell az egészségért és ennyi. Nem, nem ennyi.

Ráadásul amikor ezt mondogatjátok, sohasem derül ki, pontosan mit is tesztek.

Innentől én azt gondolom, hogy simán lehet, hogy én élek egészségesebben nálad, csak a genetikai lottón jártam rosszabbul.

2021. okt. 25. 19:38
 10/42 anonim ***** válasza:

#9

Kérdező, az egész kommentedből süt a gonoszság, rosszindulat, irigység. Ezek a negatív érzések mind, mind rombolják az egészségedet, az immunrendszered erősségét.


Tudom, hogy számodra furcsa lesz ez a két cikk, de olvasd el, légy nyitott rájuk:

[link]

[link]


Ha kíváncsi vagy, hogy én mit teszek az egészségemért, írd meg, és a következő kommentemben részletesen leírom. De kérlek, akkor te is írd le a mostani válaszodban, hogy te mit teszel saját testi és lelki egészségedért.

2021. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!