Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A halucináció mögött mi áll?

A halucináció mögött mi áll?

Figyelt kérdés

Kb egy éve diagnosztizáltak nálam enyhe autizmus spektrumzavart, pszcihiátrián. Megállapítottak több sémát is és gyógyszert is kell szednem. (Perdox 0.75 mg)


Tegnap előtt óta tapasztalok halucinációt. Egyedül voltam itthon, míg kimentem a konyhába, olyan volt mintha a sötétben nézett volna engem egy ember. A teljes alakját láttam, egyértelműen ember volt. Ahogy sétáltam úgy forgatta a fejét. Mikor felkapcsoltam a lámpát nem volt ott senki.


Meg volt olyan is, hogy kinéztem az ablakon és árnyékokat láttam a folyosón sétálni és integettek nekem, a szomszéd ablakában pedig egy csontváz koponyát láttam aki engem nézett. De tudtam hogy egyik sem igazi, mert a szomszédnak az ablakában egy virág van, és árnyékok meg nem lehettek hisz nem volt kint a folyosón egyetlen ember sem.


A halucinációim pontosan anyukám halála óta vannak (2021.09.28), őt látom ahogyan néz engem, de nem a rendes kinézetével, hanem csontváz fejjel de a szokványos ruháiban néz engem. Noha ez is lehetetlen, mert őt hanvasztani fogjuk, és csontvázként nem lehet, mert még csak nemrég hunyt el.



De ez mind csak akkor van, ha egyedül vagyok. Nagyon különös.

Nem ilyeszt meg, mert úgy f*szság ahogy van az egész, de azért nem szeretném ha ilyen maradna. Mert NAGYON fárasztó.


Mit lehet tenni? Vagy ez majd magától elmúlik? Vagy beszélnem kéne a pszcihiáteremmel?


2021. okt. 15. 09:12
 1/5 A kérdező kommentje:
+ !! Ha lefoglalom magam akkor sincs ilyen.
2021. okt. 15. 09:14
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kell menni a pszichiáterhez.


Mi áll a hallucináció mögött? Az enyhe autizmus spektrumzavar.

2021. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az autizmus NEM okoz halucinációt.

Soha, semmilyen esetben. Mert NEM elmebetegség.


Viszont a rá szedett gyógyszer már okozhat!


Beszélj azzal a dokival, aki felírta a gyógyszert!

2021. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Na, most nem merek kimenni az udvarra, pedig még meg kéne etetnem a macsekot!
2021. okt. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3

Amit szedek gyógyszer azt már több mint egy éve szedem. Nincs vele problémám.

2021. okt. 18. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!