Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszaka térdfájás? Mitől lehet?

Éjszaka térdfájás? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Terveztem elmenni orvoshoz,csak gondoltam megkérdezem itt először,hátha tudja valaki,hogy mi lehet.


Szóval ma éjszaka arra keltem,hogy rohadtul fáj az egyik térdem,meg se tudom mozdítani (mármint tudtam,csak nem akartam ordítani). Olyan 50 fokban volt csak behajlítva a térdem,nem volt fura pozícióban a lábam. Kb 15 perc alatt tudtam kiegyenesíteni úgy, hogy a másik lábammal nyomtam a sarkamat,meg masszíroztam a térdemet. Aztán még egy darabig fájt,de inkább csak ilyen enyhe fájdalom volt. Amikor felkeltem,már nem volt semmi. Simán tudom hajlítani fájdalom nélkül.


Többször volt már ilyen,de ennyire még sose fájt. Max 2-3 perc alatt mindig ki tudtam így nyújtani és utána nem fájt.


Alsós korom óta rendszeresen sportolok (most 19 vagyok), a térdeim viszont mindig kattogtak (meg úgy kb az összes ízületem),meg régen fájtak is. A fájdalom azóta megszűnt,mióta súlyokkal edzek és rendszeresen nyújtok. Ízületvédőt is szedek.


Köszi előre is!



2021. okt. 18. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Tipikus kopásos tünet, de nálad 19 évesen?
2021. okt. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha kopás lenne,akkor alapból is fájna vagy sport közben is,nem?


Alapból csak annyi baja van,hogy kattog,ha pl teljesen leguggolok. Fájni nagyon ritkán szokott (nagyon enyhén, lényegében semmiben nem akadályoz),de olyankor ha kicsit átmozgatom,akkor elmúlik.

2021. okt. 18. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen, mindíg csak éjszaka. Hol rövidebb ideig fáj hol hosszabb. Ha voltál dokinál légyszi írd meg mit mond :)
2021. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fog neki jót tenni az a súlyokkal edzés.
2021. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, voltam orvosnál, igaz kicsit megkésve. A térdemre az éjszakai fájdalom miatt azt mondta, hogy kevés az ízületi nedv, szóval ízületvédő, hialuronsav, sok folyadék, plusz persze mozgás.


A súlyzós edzésre meg azt mondta, hogy nem a legjobb az ízületekre nézve, de szerintem ezzel mindenki tisztában van, aki ebbe a sportba belekezd és mérlegel, hogy neki mi a fontos. Mindenesetre én nem fogom abbahagyni, viszont kicsit átrendezem a dolgokat (kisebb súly-nagyobb ismétlésszám, dupla bemelegítés és mobilizáló gyakorlatok).


3.válaszolónak: Szerintem inkább menj el dokihoz azért Te is, nehogy más bajod legyen, aztán rosszabb legyen. Persze gondolom ezek nem okoznak semmi negatívumot, csak pozitívumot, de egy doki nem árthat. Jobbulást! :)

2021. dec. 22. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!