Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a leghatásosabb modszer a...

Mi a leghatásosabb modszer a hajtetü kiirtására? A suliban elkapta a lányom és szeretném minnél hatékonyabban eltuntetni.

Figyelt kérdés
Idáig prevencioként mindig Parasidose sampont használtunk,nem is volt soha de most bementek az évnyito elott pár nappal osztályt disziteni és vendéget hozott haza a hajában.
2010. szept. 3. 09:02
 1/7 anonim válasza:
Van, Aki ecetet is használt, nbár szerintem elég az, hogy nem egyszer a gyógyszertárban kapható erre specializált szert a hajára kened, majd megvárod.. és aztán meghaltuk után kiszedegeted az élősködőket. Aztán mégegyszer ha kiszedted bekenheted a biztonság kedvéért a szerrel a haját. Azt hogy aztán átnézed-e, te "tudod", de az nem árt, míg az élősködők meg... más tészta.
2010. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én tanár vagyok, és sajnos én is mentem már haza így évnyitóról...

Nálunk a Pedex használt (gyógyszertárakban kapható, kb. 3-400Ft), mégpedig úgy, hogy miután ráöntöttük a hajunkra, ráhúztunk egy zuhanysapkát (van, aki alufóliával, folpackkal, Tesco-s szatyorral:)) oldja meg). Így kell hagyni kb- 20-30 percig aztán a lehető legsűrűbb fogú fésűvel ki kell fésülni, és ahogy az első válaszoló is mondta, ki kell szedni a tetemeket, ha a fésüléstől nem jöttek ki. Ami fontos, de lehet, hogy ezt tudod, hogy az összes törölközőt, ágyneműt max. hőfokon ki kell mosni, mert a serkék bennük maradhatnak, aztán állhattok neki megint... Ja, és ezt a kezelést is meg lehet ismételni havonta, akkor is, ha nincs gond.

2010. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Borotva
2010. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
:)))))))))))
2010. szept. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is tanár vagyok, csatlakozom a kollégához. :-D Annit fűznék még hozzá, hogy a tetemek eltávolítását megkönnyítheti, ha a sűrű fogú fésűt ecetbe mártogatod, mert az eset oldja azt a cementes anyagot, amivel a serke kapaszkodik a hajszálhoz, így könnyebb eltávolítani.
2010. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyit:-)
2010. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és nem eset, hanem ecet... Jájj :-D
2010. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!