Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most hogy novembertől újra...

Most hogy novembertől újra kötelező lesz a maszk tömegközlekedésen vajon több ember lesz akik ennek ellenére sem fogják hordani mint a korábbi hullámoknál?

Figyelt kérdés
Őszintén nekem sem sok kedvem van újra visszavenni több okból kifolyólag. Egyrészt hidegben szemüvegesként marha irritáló másrészt meg a magas fertőzöttszám ellenére nem sok ember kerül kórházba miután lassan 6 millió oltottnál járunk.

2021. okt. 28. 20:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
69%
Mondom én, hogy másik Svájcban lakik.
2021. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
71%

9, 10, 11


Csak úgy mondom, hogy az 5-ös és a 7-es válaszoló az 2 különböző ember, de ne zavarjon egyikőtöket se :D

2021. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
Nevetséges, hogy már 2 éve ez megy. Nézzétek meg, milyen hatása lett a gazdaságra. Ez volt a cél. Nincs itt semmiféle halálos járvány, az influenzánál talán csak egy picivel rosszabb. Persze, hatvanszor oltassuk be magunkat, de nem hat? Akkor minek? Ja, azért, mert a gyártóknak jó pénz.
2021. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Én észrevettem, hogy két különböző ember. 🙋
2021. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
58%
Ezért idén már biztos nem szállunk tömegközlekedési eszközre, még jó, hogy nem vettünk novemberre bérletet.
2021. okt. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Waff ***** válasza:
23%

Szerintem nem hülyeség a maszkhasználat, igenis kelljen, én újra kötelezővé tenném mindenhol. Aki ez ellen van, annak javaslom hogy nézze meg pl a tavalyi vagy az idén tavaszi "járványügyi" adatokat...használt a maszk? Na ugye hogy használt.

Használt az oltás? Na ugye hogy használt. A maszkviseléssel és a vakcinákkal sikerült megállítani a "járványt". Ha nem sikerült volna, akkor itt már tombolna a negyedik hullám, és folyamatban lenne a harmadik oltás...stb...stb...

2021. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"Aki ez ellen van, annak javaslom hogy nézze meg pl a tavalyi vagy az idén tavaszi "járványügyi" adatokat...használt a maszk? Na ugye hogy használt."


Ez miből derül ki? Tavasszal volt hogy rendszeresen napi 6-7000 új fertőzött volt annak ellenére hogy hónapokig kötelező volt a maszk még az utcán is. Hogy fertőződött meg ilyen sok ember ha annyira működik és ott volt még ezen felül egy rakat egyéb korlátozás is szintén hosszú hónapokig.

2021. okt. 29. 12:52
 18/28 Waff ***** válasza:

Kérdező@: [link]


[link]

2021. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
48%

De sokkal több lett volna, ha senki nem hord maszkot.


Figyelj kérdező, olyan ez mint a kézmosás.


Ha nem mosol kezet, akkor nagyobb az esély, hogy el kapsz valamilyen fertőzést. COVID, influenza, akármi. Nem azt jelenti, hogy biztos elkapod, hanem nagy eséllyel elkapod.


Ha mindig kezet mosol, nem azt jelenti, hogy nem lehetsz influenzás, de sokkal kisebb rá az esély.


Ha egy nő fogamzásgátlót szed, nem jelenti azt, hogy nem lehet terhes. De, lehet, csak az esély rá 5%.


Ha nem szed semmit, az esély hogy terhes lesz 95%, és 5% hogy nem, mert a “szerencsére” bízza.


Ezer+1 ilyen példát lehetne még sorolni, de én nem is igazán értem hogy van-e értelme ennyire logikus dolgokat még magyarázni…

2021. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
67%

19-es

Egy baj van az okfejtéseddel, hogy nem számszerűsíted az esélyt. És pont itt van a kutya elásva, a maszknak általános, nagy tömegre vetítve és hosszú időre vizsgálva marginális hatása van az esetszámokra. Nem úgy kell nézni, hogy laborban valaki felveszi szabályosan aztán fúj egyet, aztán mérnek.

2021. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!