Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat egy olyan jelensége...

Mi okozhat egy olyan jelenséget, amikor a semmiből úgy kiszárad a torkom, hgy majd megfulladok?

Figyelt kérdés

Mintha valami pillanatok alatt elzárodna a torkomba, a nyálam besűrűsődik - se fel se le - elkezd folyni a könnyem. Ha elkezdek köhögni közbe, kb köhögőrohamot kapnék, ezért próbálom elkerülni, eddig mindig sikerült.


Rohamszerű és ahogy jön, úgy pár perc alatt el is múlik, de elég ijesztő.


2021. okt. 28. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Eleget iszol?
2021. okt. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer volt ilyen rohamom, amilyet írsz, nyilvánosan (évekkel ezelőtt) a HÉV-en, és akkor kezdődött, amikor elértük az első megállót.

Én sajna nem tudtam megakadályozni a köhögő rohamot, sőt állandóan nyák is jött fel, és folyamatosan könnyeztem, a hörgőim pedig összeszűkültek.

Szerencsére nem kellett sokat mennem, és ahogy leszálltam, a tünetek azonnal megszűntek. Olyan volt az egész, mintha magán a HÉV kocsiján lett volna valami allergiát okozó/irritáló tényező. Nem tudtam rájönni: mi okozta?


Igaz: kiskorom óta (olyan 10 lehettem, most 50+os vagyok) - amióta átestem kórházban kezelt gégegyulladáson - minden megfázás hurutos köhögése nálam, gyakorta kruppos jellegű. Talán hirtelen - idegi alapon -, fellépő hörgő görcs, amit kiválthat egy illat/látvány, vagy akár egy hang. Ez nem beképzelés, vagy hipohondria, sajnos elég súlyos állapotot képes előidézni maga az idegrendszer valaminek a hatására.

2021. okt. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, iszom normal mennyiseget
2021. okt. 29. 21:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor itt a hörgők szűkülnek be olyankor? Nem a torok/mandula környéke?!
2021. okt. 29. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:

A torok legfeljebb úgy szűkülhet be, hogy maga a duzzadt mandula az, ami a nyelést nehezíti, de általában a levegő vételt nem. Kivéve az orrmandula, de a szájon keresztül még akkor is vehető levegő. Az gyakran a hörgők

szűkülése - esetleg a gégénél lévő duzzanat -, ami akadályozza a levegő útját.

2021. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!